Тернопіль

Дітей зі складними хворобами в Тернополі лікують собаки

Це золотистий ретривер у нього дуже важлива місія – лікувати хворих дітей. Зараз цей напрям називається каністерапією. Пес Байд вісім років лікує маленьких пацієнтів. Нині у нього заняття з 5-річною Камілою. Господар собаки пояснює, золотисті ретривери природжені лікарі, завдяки своїй спокійній і грайливій вдачі.

“Більше години вони не можуть займатися, бо собака забирає увесь негатив на себе. Потім треба відпустити собаку, щоб вона побігала і скинула з себе цю енергетику”, – каже власник собаки В’ячеслав Олієвський.

Камілі лише 5 років, вона не може самостійно пересуватися, гратися іграшками і майже не посміхається. Кілька років тому бельгійські лікарі поставили дитині невтішний діагноз – лейкоенцефалопатія. Медики пояснили, що недуга рідкісна і, на жаль, невиліковна.

“Камілочка народилася і лікарі казали, що ніби все добре. Але потім мені сказали, що в неї почали якісь симптоми проявлятися. Вона не так реагувала на іграшки, потім іграшки з рук почали випадати, не було рефлексу хапання”, – розповідає мама Каміли, прихильниця каністерапії Ірина Богданова.

Тим часом уся увага дитини прикута Байда. Мама бере руку Каміли і разом вони гладять собаку. Дівчинка всміхається. Іра радіє разом із донькою. Кожне її досягнення – велика перемога.

В’ячеслав хоче організувати в Тернополі центр каністерапії. Зараз він разом з однодумцями шукають приміщення, у якому собаки могли б займатися з недужими дітьми, та людьми, які потребують психологічної реабілітації.

“Перші пацієнти були з ДЦП. Це був хлопчик, який зовсім не ходив. За кілька сеансів він метрів 20-30 вже проходив з собакою. Покращилася моторика пальчиків. Було помітно як ми починали і до чого дійшли”, – додає В’ячеслав.

Хто б хотів долучитися і стати одним із членів клубу каністерапії, можуть телефонувати до В’ячеслава Олієвського за номером (067) 306 15-19.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK