Тернопіль

Чому фахівці радять тернополянам активно займатися спортом?

Через проблеми зі здоров’ям Ярослав ще з дитинства більше часу проводив у лікарнях, ніж деінде. Згадує, були і операції, і антибіотики, і постійні крапельниці. Проте у 18 років він вирішив все для себе змінити і почав займатися спортом.

“Я почав бунтувати проти батьків, став більш самостійним, і я вирішив що ризикну своїм здоров’я. Дуже часто лікарі радять: в кого якісь вади не пробуйте нічого, постільний режим”. Я почав змагатися просто із собою”, – каже тернополянин Ярослав Венцко.

Ярослав додає, спершу було важко, не міг навіть підтягуватися на турніках. Допомогли щоденні вправи і зусилля. Пізніше серйозно зацікавився такими видами спорту як поле денс і повітряна гімнастика. Зараз, у 30 років, Ярослав не лише суттєво покращив здоров’я і вдосконалив навички, а і заробляє на цьому.

Щорічно у другу суботу вересня відзначають День фізичної культури і спорту. Приклад Ярослава показує, активний спосіб життя дає людям багато – зміцнює здоров’я і покращує самопочуття. Погоджуються із цим фахівці.

“Для дітей фізична активність є першочерговою, це для їхнього розвитку, для емоційного і розумового. Для дорослих фізичні навантаження важливі, адже ми живемо в епоху сидячої роботи. Хоча дуже багато проблем можна уникнути і вилікувати за допомогою фізичних тренувань”, – каже фітнес-тренер Вікторія Безгубенко.

Але, зауважує лікар-методист обласного центру громадського здоров’я Ірина Гричук, фізичною культурою люди трохи нехтують. 90% випускників краю, каже фахівець, мають певні проблеми зі здоров’ям.

Особливу увагу варто приділити ранковій гімнастиці, додає Ірина Гричук. Адже під час сну значна частина крові застоюється в органах. І 15 активних хвилин зранку допоможуть розприділити потік крові в організмі. Є й інші позитивні наслідки.

“Зміцнюється серцевий м’яз, покращується кровопостачання всіх органів і систем тіла. Впливає і на органи травлення, покращується функція нирок, сечовидільної системи. І взагалі воно сприяє функціюванню всього організму”, – каже методист тернопільського обласного центру громадського здоров’я Ірина Гринчук.

Заняття спортом можуть допомогти при різних проблемах зі здоров’ям. Але, наголошує Ірина Гринчук, перед тим, як почати займатися, все ж варто проконсультуватися зі своїм лікарем.

Яна Полухіна, Тарас Троян, Володимир Сосна,‸ Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK