Тернопіль

«Біла тростина»: із якими проблемами найчастіше зіштовхуються тернополяни з проблемами зору

Життя навпомацки. Саме сьогодні, 15 жовтня в усьому світі відзначають Міжнародний день білої тростини. Його започаткували, щоб нагадати усім про людей із вадами зору.

Святковий концерт влаштували і у Тернополі. На сцені – незрячі люди, які доводять своїм прикладом, що життя може бути яскравим, навіть якщо ти його не бачиш, повідомляє Т1 Новини.

“У теперішні роки це свято стане дуже актуальним”, – з таких слів розпочинається святковий концерт присвячений Міжнародному дню білої тростини. У Тернополі діє громадська організація “Біла тростина – рідне Тернопілля”, яка згуртувала довкола себе людей із проблемами зору.

Спершу громадська організація “Біла тростина – рідне Тернопілля” діяла у Тернополі, як навчально-інформаційний центр. Її засновники шукали дітей із вадами зору і допомагали їм реалізуватися у житті. Тепер “Біла тростина – рідне Тернопілля” – рятівне коло для незрячих людей. Найбільша проблема для них – знайти роботу.

“Трошки нам допомагало німецько-українське виробництво. Ми тимчасово працювали там. Зараз стараємося, шукаємо, якось виживаємо”, – каже член ГО “Біла тростина – рідне Тернопілля” Василь Горошко.

Міський голова наголосив, що люди із проблемами зору є такими самими повноцінними членами суспільства, як усі інші. Переконаний, що решті не завадить повчися у них великому бажанню і волі до життя.

“Цей день є зайвим приводом задуматися наскільки ми багато зробили для людей, які потребують особливої опіки і піклування. Впевнений, що символ білої тростини є символом надії, віри. Ті люди, яких називають потребуючими чи хворими, дуже часто є набагато сильнішими від інших людей, бо в них набагато сильніша сила волі, сили духу, бажання жити”, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Громадська організація “Біла тростина – рідне Тернопілля” діє у Тернополі понад 10 років. Вона – приклад людей з силою духом, якими можна захоплюватися.

Оксана Смільська, Антон Марчевський, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK