Тернопіль

Аграрії – проти продажу землі: на Тернопільщині фермери перекрили дві траси

Перекрили дорогу, щоб їх почули. Аграрії з Тернопільщини не можуть змиритись із проєктом закону “Про ринок землі” тому і вийшли на акцію протесту. Протягом години на Збаражчині перекривали рух транспорту та вимагали від діючої влади, аби українські землі не продавали іноземним олігархам, повідомляє Т1 Новини.

Вони прості фермери, люди які роками працюють на українській землі. Робочий тиждень у них почався нетрадиційно. Жителі 5 районів Тернопільської області приїхали на акцію протесту. Близько трьохсот аграріїв протягом години перекривали рух транспорту у Романовому селі, що на Збаражчині, аби діюча влада почула їх думку – фермери проти продажу землі іноземцям.

“Це все грозить тим, що якщо навіть запровадять, що я повинен викупити землю і взяти кредит, я буду банкротом, я нічого не буду мати. Заберуть все, що я маю”, – бідкається голова обласного об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників Євген.

Мітингувальники переконують, у майбутньому рішення, щодо продажу землі не лише позбавить фермерів робочих місць, а призведе до зубожіння нашої країни.

“Сьогоднішня акція – це попередження владі, що ігнорувати український народ не можна. Особливо в питаннях землі. Це наше багатство, наше майбутнє, основна національна цінність. Ми будемо проводити такі акції стільки, скільки потрібно, щоб відстояти інтереси українців”, – каже координатор Всеукраїнської аграрної ради Володимир Мужевич.

Аби все пройшло мирно та без інцидентів, за порядком слідкували правоохоронці. Вони і регулювали рух транспорту та пікету. Також акцію провели у Чорткові та інших містах України. На масові акції протест відреагував і Президент України Володимир Зеленський.

“Між першим і другим читанням в діючий проект закону будуть внесені правки. Згідно яких, право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці ж отримають право купувати тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України”, – заявив Президент.

Згідно з проєктом Закону “Про ринок землі”, заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення скасують з 1 жовтня 2020 року.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK