Осередком запеклої боротьби за Відкритий кубок області з муай-тай став Тернопіль минулими вихідними. На татамі за звання чемпіонів боролися 80 спортсменів старших 10 років із Кривого Рогу, Одеси, Рівного, Луцька, Івано-Франківська. Тернопільська обласна федерація таїландського боксу організувала такі змагання вдруге. Передає Т1 Новини.
“Це звичайно дуже хороший результат в популяризації цього виду спорту. Тернопільську область представляє 15 спортсменів з трьох клубів. В нас вже є і чемпіони України, і Чемпіони Європи, які теж представляють Тернопільську область”, – каже президент Тернопільської федерації таїландського боксу Богдан Юлик.
Наставник волинської команди Сергій Снитюк привіз до Тернополя підопічних від 10 до 17 років та двох спортсменів із категорії дорослих. Каже, такі турніри допомагають новачкам поринути в атмосферу змагань.
Головний суддя змагань, а також голова колегії суддів Української національної федерації таїландського боксу муай тай Сергій Лавренко каже, цей вид спорту розвивають понад 20 років. В Україні він вже досить відомий, а от на Тернопіллі лише розвивається.
Фахівець додає, таїландський бокс є одним з найбільш жорстких видів єдиноборств, окрім ММА. Аби цей спорт приносив задоволення, а не травми, діти виступають у захисних жилетах, налокітниках і масках. Окрім того, спортсменам 10-11 років заборонено наносити удари в голову. Загалом Муай-тай – старовинний вид боротьби, родом з Азії. Надзвичайно видовищним його робить застосування кулаків, ніг, колін та ліктів. За це таїландський бокс ще прозвали “боєм восьмируких”.
Яна Полухіна, Павло Верхолюк, Т1 Новини
Залишити відповідь