Тернопіль

Тернопільський замок: цікаві факти та красиві фото

Тернопільський замок зводився як фортифікаційна споруда, яка мала перекрити шлях наїзникам на широких просторах від Теребовлі до Буська. Там на той час не було жодного великого укріплення, хоча були такі природні умови, які забезпечували захист місцевості.

1Будівництво замку тривало 8 років і завершилося у 1548 році. У привілеї 1566 року згадуються тернопільська фортеця (як діюча) та її фундатор. У зв’язку із значними витратами на будівництво місто звільняється від багатьох податків. Замок згодом було укріплено і добудовано сином.
Впродовж всієї своєї історії Тернопільський замок часто піддавався різним нападам і руйнаціям. Ще під час будівництва, у 1544 році, татари вже намагалися напасти на місто, проте завдяки захисту міського ополчення, яке очолювали Бернард Претвіч, Ян Гербурт, Олександр і Прокіп Синявські, вдалося стримати татарську навалу аж до підходу лицарських сил з-під Сандомира. Серйозних руйнувань зазнав замок у 1575, 1589, 1672 рр. У 1675 році паша Ібрагім Шишман втаборився біля Тернопіля і взяв місто в облогу.

_v9GaCcpE5E2KZnYHQB5fHU
Зараз замок – одна із візитівок Тернополя, якою милуються тисячі туристів звідусіль…

Фото з відкритих джерел.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK