Тернопіль

Тернопільські активісти затримали чоловіка, який зливав у Білій побутові відходи

Тернопільські активісти затримали чоловіка, якого підозрюють у тому, що він зливав побутові відходи забороненому місці села Біла та тим самим забруднював навколишнє середовище. На місце події приїхали екологи та працівники муніципальної інспекції. На місці події була наша знімальна група. Про завдані збитки та як за скоєне відповідатиме порушник розкаже Оксана Рогачук.

Впродовж останніх 5 років екологи неодноразово тут, на території села Біла, фіксували як люди виливали рідкі побутові відходи.

Сьогодні тут затримали підозрюваного, який зливав у недозволеному місті побутові відходи. На гарячому чоловіка застав керівник громадської організації “Скеля”- Андрій Об’єщик. Він розповідає, чоловік вже неодноразово на цьому попадався. Андрій показує нам відео, і запевняє, водій відразу почав заперечувати свою вину та намагався втекти із місця події.

– Він не є приватним підприємцем, у нього немає жодних документів. І ми знаємо, що він не має ніяких договорів укладених на злив нечистот на Тернопільводоканал, – каже керівник ГО “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля” Андрій Об’єщик.

На виклик активіста приїхали муніципали та працівники екологічної інспекції. На підозрюваного склали екологи склали адміністративний протокол. За даний злочин чоловік платитиме штраф у розмірі- близько однієї тисячі гривень. Також експерти взяли зразки землі, аби визначити розмір та масштаби завданих збитків.

– Відбираємо проби грунтів на предмет забруднення щодо нарахування збитків за забруднення земель. Буде нараховано згідно методик, виходячи від тих речовин, які там будуть виявлені. Сума буде пізніше встановлена, – каже державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області Микола Глущенко.

Працівники муніципальної інспекції кажуть, попри те, що підозрюваний виливав відходи у недозволеному місці, він ще й займався підприємницькою діяльністю без відповідних на це документів та дозволів.

– Так, тому що тут здійснюється підприємницька діяльність. Буде відібрано пояснення національної поліції, будуть встановлювати усі обставини, тобто чоловік здійснював діяльність без дозвільних документів, тобто він не є фізичною особою підприємцем, за це також є відповідальніст, – каже інспектор управління муніципальної інспекції ТМР Володимир Сосновий.

Сам чоловік відмовився спілкуватись з нашою знімальною групою.

Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK