Тернопіль

10 мальовничих місць для відпочинку з дітьми на річках та озерах

Пропонуємо тернополянам 10 затишних та мальовничих місць, які варто відвідати з сім’єю та дітьми літом.

Україна багата на природні дива. В багатьох областях можна віднайти ставки з цілющими грязями, або джерела з лікувальними мінеральними водами, передає “ТСН”.

Нирків – мальовничий водоспад біля гроту Пустельник

Результат пошуку зображень за запитом "нирків"

Село розташоване в Заліщицькому районі, Тернопільської області. За кілька кілометрів від Ниркова протікає Дністер. Однак, неподалік від селища, тече не менш мальовнича річка Джурин. Русло якої пролягає через урочище “Пустеля”. На підвищенні його можна знайти кілька джерел. Їхня вода вважається цілющою. Одне носить назву джерело Святої Анни. Вода з джерел стікає по скелі утворюючи водоспад Дівочі Сльози. З підвищень відкривається чудова панорама на долину річки Джурин.

В скелях є природні печери, деякі з них оброблені людьми, одна носить назву “Грот Пустельника”. Тут на скелі витесана фігурка Святого Онуфрія та заглиблення для свічки, або ікони. Довжина печери, близько 40 метрів.

Саме селище невеличке. Проте на південь від нього є багато чого цікавого. Тут на Джурині є найбільший водоспад рівнинної України, біля якого можна покупатись та зробити панорамні фото. Колись на цьому місці був млин. Місцевість тут лісиста, що дозволяє розбити палатковий табір.

Візиткою селища є залишки стародавнього Червоногородського замку та Костелу вознесіння Діви Марії. Будівлі занедбані, проте навіть зараз можна оцінити їх минувшу велич.

Селище Нирків чудово підійде для пізнавального сімейного відпочинку.

Хмільник – мінеральні басейни на Вінничині

Пов’язане зображення

Місто Хмільник розташоване на півночі Вінницької області. Воно здавна відоме як курорт загальнодержавного значення. Для лікування та профілактики різних хвороб, тут використовують радонові мінеральні води та лікувальні грязі. З їх допомогою лікують: захворювання крові, органів руху, нервової системи та жіночі хвороби.

Через місто тече річка Південний Буг. Саме на її берегах розмістилось багато санаторіїв. В них крім лікувально-оздоровчих комплексів, можна також просто відпочивати. На території місцевих курортів є доглянуті алеї та парки. Через річку перекинуті місточки.

До того-ж, Хмільник може похвастатись багатою історією. В місті є залишки древньої фортеці XVIстоліття, яка служила оборонним пунктом від татар. Добре зберіглась лише одна вежа. Поруч з нею можна побачити Палац графа Ксідо збудований на початку XX століття. Також в місті є 4 храми закладені до 1910-го року та цілий ряд різних пам’ятників

В Хмільнику можна оздоровитись, прогулятись біля Південного Бугу, розглянути палац, вежу та венеціанський міст. Місто затишне та має добре розвинуту інфраструктуру.

Степашки – невідома перлина на Південному Бузі

Результат пошуку зображень за запитом "степашки"

Селище розташована на південному сході Вінницької області. Біля нього протікає річка Південний Буг, яка утворює тут Ладижинське водосховище, тому місць для купання та відпочинку в Степашках вистачає. До того-ж, селище оточене хвойним та листовим лісом – подалі від міської метушні.

Проживати тут можна в базах відпочинку, кемпінгові чи розбити палаткове містечко на мальовничих берегах водосховища. Житло в Степашках кожен зможе знайти, відповідно до своїх смаків та гаманця.

Біля баз є альтанки та мангали. Крім пляжного відпочинку тут здаються в оренду катамарани. Охочі можуть порибалити на водосховищі абсолютно безкоштовно.

Відпочинок в селищі сподобається сім’ям з дітьми. Чисте повітря, мальовничий берег усіяний соснами та чудові пляжі – все це можна знайти тут. А в навколишньому лісі охочі можуть збирати суниці та гриби.

Летичів – відомий рибний ринок та осередок народного повстання

Результат пошуку зображень за запитом "летичів"

Місто розташоване в Хмельницькій області. Через нього проходить авто-шлях з Хмельницького до Вінниці. А також, за 30 км від Летичева знаходиться залізнична станція, тому дістатися сюди не складно.

В околицях міста річка Вовк впадає в Південний Буг, утворюючи великий річковий басейн. З міста відкриваються чудові панорами, особливо мальовниче місце – міст біля Щедрівської ГЕС.

Однак, найбільш відомий Летичів своїм величезним Рибним ринком. Він один з найбільших та найпопулярніших в Україні. Рибу тут ловлять в Подільському водосховищі, а потім самостійно готують жителі міста.

В Летичеві є уціліла частина старовинного замку – Летичівська вежа. Неподалік розташована ще одна древня будівля – Санктуарій Летичівської Богоматері. Це храмовий комплекс в якому зберігається ікона принесена в давнину монахами-домініканцями з Ватикану.

На подвір’ї замку стоїть 5-ти метрова статуя Устима Кармалюка. Повстанець був заточений у місцевій в’язниці, а після смерті похований у Летичеві.

Велика Слобідка – затишне селище на березі Дністра

Пов’язане зображення

Велика Слобідка розташована в Кам’янець-Подільському районі, Хмельницької області. Селище розкинулось на березі річок Дністер та Мукша, в межах Національного природного парку “Подільські Товтри”.

Набережна в селі велика та піщана, подекуди поросла травою. З пляжу відкриваються чудові краєвиди на річки та пагорби протилежного берега. На березі є невеличкий водний атракціон, дитячі майданчики, волейбольна та футбольна площадки. При цьому селище тихе, а відпочиваючих тут небагато.

Велика Слобідка хоч і мала, однак дуже мальовнича, до того-ж, з багатою історією. Перша згадка про селище датується 1460 роком. Однак тоді Слобідка називалась Мукшою. Цю назву вона імовірно запозичила у язичницької богині Мокоші.

З пам’яток минулого тут зберігся старий двір панів Лесьневичів, кам’яні будівлі, церква та древня дзвіниця.

Колодіївка – затоплені легенди та неймовірні панорами

Результат пошуку зображень за запитом "колодіївка"

Ще одне селище в межах Національного природного заповідника Подільські Товтри, це Колодіївка, Хмельницької області. Крім мальовничої місцевості природного парку, село розташоване біля Дністровського водосховища, яке тут розливається серед підніжь пагорбів. До затоплення місцевості водами сховища, тут було село Бакота. Тому тепер місцевість носить його назву.

На берегах водосховища розмістився цілий ряд баз відпочинку та дитячих таборів. Вони пропонують самий різний відпочинок для дорослих та дітей. Проживати можна в рибальських будиночках, будиночках на воді, або в кімнатах пансіонату. Охочі можуть розбити палатковий табір. Тут також здаються в оренду човни та катамарани. Біля баз відпочинку є автостоянки.

Варто зазначити, що планувати поїздку потрібно заздалегідь. Площа водосховища досить велика, тому в залежності на який його берег ви поїдете, маршрут відповідно буде змінюватись.

Крім фантастичної природи та великої кількості місць для купання, тут можна відвідати Бакотський скельно-печерний монастир. Храм розміщується в печерах, що витесані в скелях. Він вважається одним із найстаріших в Україні.

Шацьк – містечко біля 30-ти озер

Пов’язане зображення

Озера розташовані в Шацькому районі, Волинської області в межиріччі Прип’яті та Західного Бугу. Група з понад 30 озер утворюють

Незабутній відпочинок на Шацьких озерах: шалені краєвиди та приємні ціни
Шацький національний природний парк. Найпопулярніші селища для відпочинку, це Шацьк та Світязь.

Створення Національного парку сприяло збереженню чистоти озер та недоторканої навколишньої природи. На березі багатьох із водойм є котеджі та пансіонати. Житло також можна орендувати у місцевих жителів, або розбити палатку.

Навколо озер росте змішаний ліс, з сосон, берез та дубів. Місцевість має багату рослинність. Також біля озер живе чимало різних птахів та тварин. Останні тут переважно водоплавні.

Озеро Світязь, що розташоване тут, вважається найглибшим в Україні. Ширина його пляжів від 5 до 60 метрів. На ньому навіть є острів.

 Навколишня місцевість затишна та мальовнича. Чудово підійде для сімейного відпочинку. Вода в озерах добре прогрівається, тому можна купатись і не турбуватись про застуду.

Озеро Синевир – “Морське Око” наповнене сльозами

Результат пошуку зображень за запитом "синевир"

Озеро Синевир  – найбільше озеро Українських Карпат. Входить до Національного природного парку “Синевир”. Воно розташоване на висоті майже 1 км над рівнем моря та вважається однією з візиток Карпат.

Мальовнича гірська місцевість, покрита 100-літніми соснами до самих берегів, та кристальне озеро утворюють прекрасне місце для відпочинку. На середині водойми є острівець, який виглядає з води нагадуючи зіницю. Тому, ще одна назва озера – “Морське Око”.

Утворена природним шляхом долина не тільки милує зір, а й збуджує допитливу людську фантазію. Тут на березі встановлено дерев’яний 13-ти метровий пам’ятник – “Вир і Синь”. Його герої це дівчина і хлопець, яким не судилось бути разом. Згідно легенді, бідного хлопця Вира вбив батько дівчини Синь, щоб вони не були разом. Після цього вона так довго плакала, що наповнила ціле озеро своїми сльозами.

Неподалік від озера збудовані готелі, бази відпочинку та котеджі. Тут можна не лише купатись, а ще й порибалити. Чудовим варіантом для проведення часу буде вело-прогулянка, екскурсія, або турпохід по цікавих місцях.

Хуст – вулканічна гора та долина нарцисів

Результат пошуку зображень за запитом "хуст"

Місто розташоване в Закарпатській області та омивається ріками Тиса, Ріка та Хустець. На берегах річок є багато пляжів. Вони в більшості галькові та порослі травою. Однак, навколишні пейзажі гір та лісів повністю компенсують цей маленький недолік.

В межах міста є гора вулканічного походження. На ній в 1090 році була закладена фортеця з замком. Він слугував як охоронний пункт копальнь солі в Солотвино. До наших днів дійшли лише руїни від середньовічної будівлі. Однак з гори відкривається чудова панорама на навколишні пагорби, а Хуст лежить немов на долоні.

Крім замку в місті є ряд храмів, найстаріший з яких збудований в XIII столітті. Більше читайте тут:

Біля Хуста є урочище Кіреші, яке відоме під назвою долина нарцисів. Щороку ці квіти покривають своїм цвітом всю долину. Застелені нарцисами пагорби мають неповторну красу.

В місті працює низка готелів та турбаз. А в сусідньому селищі Велятин можна не лише відпочити, а й оздоровитись в санаторії. Тут проводять лікування термальними водами, які добуваються з 100-метрових свердловин.

Східниця – дивовижний курорт захований в гірській чаші

Результат пошуку зображень за запитом "східниця"

Містечко Східниця розташоване в Львівській області та є курортом національного значення. Воно славиться своїми мінеральними водами.

Східниця розташована в мальовничій долині та оточена горами, які утворюють ніби чашу. Через цю особливість містечко має особливий м’який клімат. До того-ж, поряд знаходиться Національний природний парк Сколівські бескиди та залишки наскельної фортеці Тустань.

В місті працює низка бальнеологічних лікувально-оздоровчих санаторіїв. В них, для лікування та профілактики захворювань, використовують особливу мінеральну воду, що тут видобувається. В Східниці та поблизу є 38 джерел та 17 свердловин мінеральної води з різним хімічним складом.

В містечку можна відпочивати та милуватись навколишньою природою. Також варто поїхати на ряд цікавих екскурсій, що тут пропонують.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK