Це хлопці і дівчата, які навчаються на кафедрі історії України. Повідомив доцент цієї кафедри Володимир Кіцак.
За його словами, сітки виготовили перед карантином, студенти плели їх на перервах між парами. До військової частини принесли 400 квадратних метрів сіток вагою близько 170 кілограмів. Звідси їх передадуть українським бійцям у зону ООС.
“Двадцять чоловік плете одну сітку. Ціна квадратного метра сітки йде від 100 гривень. Історичний факультет зекономив ЗСУ мільйон гривень”, – каже Володимир Кіцак.
Однією із сіток студенти накрили семитонну гармату, щоб показати, як виглядає військова техніка під маскуванням. Цю сітку разом із одногрупниками виготовив третьокурсник Роман Влох. ЇЇ площа – 80 квадратних метрів.
“Це сітка для степу. Навіть літом він може бути зеленим. Все залежить від того, наскільки жарке літо. Тому ми використовуємо пастельні тони. Це 50-та сітка за зимовий семестр. Я долучився і плів частину сітки близько 5 годин”, – розповідає студент.
За допомогою цих сіток маскуватимуть також снайперські позиції та пункти спостереження, розповів виконувач обов’язків командира Тернопільської артилерійської частини Олександр Машковський. Він розповів, що кольори, у яких виготовляють сітку залежать від пори року.
“Враховується рельєф місцевості та інші фактори, які можуть впливати на маскування зброї. На схід сітку повезе визначена особа в кінці серпня, або на початку вересня в ООС. Потреба у таких сітках дуже велика. Така сітка дуже швидко вигоряє. На сході температура трішки більша ніж у нас”, – каже військовий.
За словами ректора Тернопільського педагогічного університету Богдан Буяка, маскувальні сітки для українських бійців студенти історичного факультету почали виготовляти з лютого 2015 року. За цей час, каже Богдан Буяк, сплели понад десять тисяч квадратних метрів сіток.
“Наші студенти сплели більше гектара. Більше гектара площі вже можна покрити нашими сітками. За цей семестр сплели 50 сіток. Тому, відповідно до пори року, міняємо колір цих сіток”, – розповів Буяк.
Залишити відповідь