Тернопіль

Журналісти побували на одній із найбільших пасік України, що розташувалася на Тернопільщині

Другий міжнародний етнофестиваль “Медове Тернопілля” відбудеться у Великих Гаях. До громади на гостину з’їдуться пасічники не лише з області, але й з цілої України. Серед них і Юрій Березовський. Чоловік вже багато років займається бджільництвом і навчає цьому інших. Повідомляє Т1 Новини.

Юрій Березовський показує свою пасіку. Чоловік каже, раніше для нього це було швидше хобі. А мед роздавав знайомим та друзям, просто в подарунок. Проте, згодом кількість вуликів тут зросла. Зараз ця промислова пасіка одна з найбільших в Україні, де живе більше тисячі бджолиних сімей. Окрім меду виготовляють бджолиний віск, пилок, прополіс, маточне молоко.

“Зараз наша ціль – відродити пасічництво, і нагадати нашим дітям та онукам, що кожен, хто хоче бути здоровим – повинен знати, що треба застосовувати оці продукти”, каже голова Спілки пасічників Тернопільщини (“Пасіка Березовських”) Юрій Березовський.

Рік тому Юрій Березовський став головою Спілки пасічників Тернопільщини. Зараз до неї входить більше трьохсот людей. Чоловік зазначає, головна мета спілки – робити усе, щоб відродити пасічництво в Україні. Але крім того дбають бджолярі і про здоров’я нації. Оскільки знають, наскільки корисний медовий продукт.

“Я хочу вам навести багато прикладів передових країн світу, які думають про здоров’я нації,які займаються цим на рівні держави, в них є держпрограми,з забезпечення діток харчуванням з продуктів бджільництва”, додає Юрій Березовський.

На “Пасіці Березовських” працює Олег Куш. Чоловік вже 45 років займається бджільництвом. Каже, не уявляє своє життя без меду і переконує, що він дійсно цілющий. Нам розповідає особливий рецепт, який покращує сон.

“Зранку можна ложку меду столову з’їсти, частину з водою випити. А на вечір можна столову ложку меду і стакан води розчинити. Це дуже добре для сну”, каже пасічник Олег Куш.

Жінки і робота з бджолами в Україні теж практика не нова. Оксана Болюх студентка єдиного в країні училища, яке готує майбутніх бджолярів. Знаходиться воно на Полтавщині. Зараз дівчина проходить на бджолиній фермі практику. Каже, вдома бджільництвом займається її батько, тож ця справа для неї не нова.

Пасічники кажуть, головне у їхній справі, робити усе з натхненням і добрим настроєм. Саме тоді мед лікує і добре смакує.

Свою продукцію презентуватимуть на фестивалі “Медове Тернопілля”, що відбуватиметься у Великих Гаях з 15 по 17 червня. Аби якомога більше людей змогли скуштувати смачного меду – для усіх охочих організують безкоштовний доїзд. З Тернополя на фестиваль везтимуть з вулиць Шептицького та Протасевича.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK