Тернопіль

Зарваниця отримає статус “Малої базиліки”

30 червня цього року Зарваниця отримає статус “Малої базиліки”. Так вирішив Папа Франциск, і хоча особисто він статус не надаватиме, але до Зарваниці, долучитись до цієї події, запрошують вірян з всієї України. Повідомляє Т1 Новини.

Статус “Малої базиліки” невдовзі отримає Зарваниця. Про це заявив митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк. Надає статус Папа Римський Франциск, а реалізовує – його представник. Заплановано, що проголошення відбудеться 30 червня цього року.

“Папа Франциск з своєї власної волі і великого прагнення визнати особливість цього паломницького центру, так само цієї святині, яка є серцем цього центру, благословив, щоб цього року, у місяці червні, тобто 30 червня надати статус “Малої базиліки”, тобто певну гідність”, каже керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ о.Олег Харишин.

Зарваниця є особливим паломницьким місцем української греко-католицької церкви. Вона належить до двадцяти найбільших марійських духовних центрів, які є у католицькому світі. Отець розповідає, щоб отримати статус базиліки святе місце має відповідати певним критеріям.

Мала базиліка — це статус особливих церков, який надається Папою Римським. В Україні його носять три храми — базиліка Успіння у Львові, базиліка Воздвиження чесного Хреста в Чернівцях і базиліка Святого Апостола Петра в Одесі. На черзі і Зарваниця на Тернопільщині.

Юля Диня, Антон Марчевський, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK