Під час кризи посиленої пандемією COVID-19 падає вартість усіх активів, в тому числі землі. Згідно останніх соціологічних досліджень у більшості українців немає достатніх заощаджень, третина втратила роботу, більше половини – різке зниження доходів. За таких умов, українську землю можуть скупити за безцінь, скориставшись тимчасовою економічною скрутою українських громадян.
Відсутність належного обліку землі сільгосппризначення та сильної незалежної судової системи несе загрози укорінення незаконних схем з відбору землі у власників шляхом рейдерства та іншим антизаконним способом.
Ухвалення закону про обіг землі з порушенням законодавства України робить його слабким. У будь-який момент закон може бути скасований у судовому порядку, так як немає спільної згоди всіх парламентських фракцій. Жоден цивілізований інвестор не буде вкладати кошти в аграрну сферу за таких умов. Натомість прийдуть звиклі до “сірого ринку” спекулянти.
Вважаю – продаж української землі в умовах війни та пандемії COVID-19 без належного захисту інтересів українця та держави – це шлях до нового Голодомору української нації, особливо зважаючи на застереження ООН про майбутню світову продовольчу кризу.
Залишити відповідь