Тернопіль

Захисник Донецького аеропорту презентує в Тернополі спецпроєкт про мандри Україною

Дмитро Вербич активний учасник бойових дій на Донбасі. 10 діб він обороняв Донецький аеропорт у складі добровольчого батальйону “Правий сектор”. Після війни приїхав додому і робить усе, щоб повернутися до мирного життя. Одна з ініціатив Дмитра – авторський спецпроєкт під назвою “По азимуту”. Це про мандри Україною. Ідея назвати проєкт саме так виникла у бійця через спогади про юнацький туристичний клуб, де керівник завжди пропонував ходити в походи за компасом, по азимуту.

“Така ідея з’явилась, коли я в 2016 році почав створювати для азовського руху туристичний клуб. Тоді мені запропонували знімати відео і власне так ми зробили цю першу поїздку в Мармароси”, – каже мандрівник, ветеран АТО Дмитро Вербич.

Герої проєкту “По азимуту” – колишні воїни АТО, волонтери, медики, які обожнюють мандрівки з рюкзаком та компасом. Насолоджуючись дикими пейзажами, вони не тестують дороге професійне туристичне обладнання, а сплять під відкритим небом, виживають і подорожують з допомогою найпростіших загальнодоступних речей. Наразі відзняли три епізоди по 13 серій. Це історії про гірський карпатський масив Мармароси, Олешківські піски та Кінбурнську косу.

“В мене така ідея, що гори і мандрівки вони дуже уже помічні для хлопців, які повертаються з війни. Це є і мій власний досвід і я своїх друзів стараюся теж витягувати”, – каже Дмитро Вербич.

Дмитро каже, намагаються показати не туристичні місця, а маршрути разом з колегами прокладають максимально непопулярними шляхами. Відео знімають теж без сценарію, а показують усе так, як є.

“Ми стараємось знайти щось цікавіше. От наприклад, у мене було так, що в Карпатах я йшов по звичайному туристичному маршруту, проте потім звернув зі стежки, кинув азимут і пішов іншими незнаними місцями”, – додає Дмитро.

Наразі проєкт “По азимуту” тимчасово заморожений. Дмитро сподівається, що з часом знайде комерційних партнерів, які захочуть підтримати ідею. А вже відзняті епізоди можна побачити у мережі ютюб.

Сергій Балуцький, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK