Файне місто

За розмитнення “євроблях” тернополяни від завтра платитимуть більше

Пільговий період на розмитнення авто доходить кінця. З листопада до лютого тернополяни могли скористатись 50% знижкою на акциз під час розмитнення. Та з 23 лютого таку знижку відмінили. А вже з 24 травня власники нерозмитнених авто платитимуть штрафи та ризикують взагалі попрощатись з авто. Про це у сюжеті Тернопіль1.

22 лютого – останній день пільгового розмитнення автомобілів. Сьогодні тернополяни ще мають час до 24 години, аби скористатись 50% знижкою на оплату акцизного збору. Проте на терміналі ажіотажу немає. На митниці нам кажуть, до сьогоднішнього дня розмитнювали до 200 авто в день. Так, за час дії пільгового періоду розмитнили понад 6 тисяч авто, з них понад 4 тисячі – на єврономерах. Відтак до бюджету надійшло понад 400 мільйонів гривень. Ці гроші направлять у пенсійний фонд.

Відтак з 24 травня за нерозмитнений автомобіль тернополяни платитимуть штрафи. Максимальний – 170 тис гривень. Це за прострочку більше ніж 30 днів. Якщо цієї суми на оплату штрафу у вас не буде – автомобіль заберуть. Тож, щоб уникнути проблем, Тарас Гутик радить подумати про розмитнення.

Щоб порахувати скільки грошей треба буде віддати за розмитнення – можна скористатись спеціальним калькулятором. Тут потрібно ввести вартість та вік авто, об’єм та тип двигуна. Також калькулятор враховує й інші показники: 5-10 % від вартості авто за ввізне мито, 3,5 % від вартості авто – збір до пенсійного фонду, а також податок на додану вартість – 20% від вартості авто. Та звичайно вартість акцизного податку. Відтак вартість розмитнення ось такої Ауді 1990 року обійдеться в 600 євро. А Мерседес 2005 року – в три тисячі.

Нагадаємо, група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону, яким 50% знижки на акциз пропонувалося надавати до 23 травня. Втім зміни не прийняли. Тому термін знижки закінчується вже сьогодні, 22 лютого. До 24 травня є час аби розмитнити авто за повною вартістю, а далі поліція почне зупиняти, штрафувати та відправляти авто порушників на штраф-майданчики.

Тетяна Муран, Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK