Тернопіль

Юні винахідники з Тернополя представили власні IT-проекти

Конкурс IT-проектів. Школярі з різних областей Західної України приїхали у Тернопіль розповісти про власні розробки. Для цього учні 10-11 класів кілька місяців проходили спеціальні курси під наглядом викладачів економічного університету. Передає кагал Тернопіль1.

Школярі Тернопільської школи №4 Володя та Ігор прийшли на конкурс розповісти про власний IT-проект. Для цього підлітки 3 місяці навчались на спеціалізованих курсах. Відтак створили автоматизовану систему нагляду за рослинами “Smart Plant”.

“Це проект для контролю характеристик рослини. Тобто ми визначаємо вологість грунту, температуру та якість освітлення”, пояснює учень 11 класу Тернопільської ЗОШ №4 Володя Семенець.

Школярі розповідають, це для них колосальний досвід. Після цього конкурсу бажання працювати в IT-сфері лише посилилось. Тож, власні шанси на перемогу хлопці оцінюють високо.

Окрім тернополян свої проекти показали школярі із Львівщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини та інших областей. Загалом півсотні учасників представили більше 10 проектів. А ось школярі з Хоросткова розповіли про розробку власного месенджера.

“Цей месенджер може бути як на телефоні, так і на холодильнику чи телевізорі. Приватність, тобто вся Ваша розмова лише між співрозмовниками. Також месенджер займає мало пам’яті, тож його можна встановити на звичайний телефон. Його потрібно просто скачат”, розповідає учениця 10 класу Хоростківської ЗОШ №2 Христина.

Такий конкурс організували вперше, розповідають викладачі ТНЕУ. Щоб діти добре підготувались – при університеті створили дистанційну IT-школу. Туди запрошували всіх бажаючих. Усе для того, кажуть, щоб молодь залишалась в країні та розвивала економіку держави. Адже переконані, саме за IT-сферою – майбутнє.

“Вже сьогодні IT-напрямок займає 2-3 місце в Україні з експорту. Темпи приросту цієї сфери– 20-30 %, це коли приріст нашої економіки загалом лише до 3 %”, коментує декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій ТНЕУ Микола Дивак.

Підтримала цей конкурс не лише влада краю, а й представники більше 10 IT-компаній. На їх думку, роботи дітей гідні уваги та досить цікаві.

За результатами конкурсу комісія відбере кілька найцікавіших проектів. Переможці поїдуть представляти розробки на міжнародному форумі у Чехії.

Тетяна Муран, Віталій Куземко, Тернопіль 1Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK