Файне місто

Яких традицій дотримуються тернополяни у другий святвечір?

Щедрий вечір тернополяни зустрічають у сімейному колі. Господині готують пісні страви, а маленькі дівчатка ходять щедрувати. Та, чи усі містяни дотримуються традицій і як готуються до свята Водохреща, – дивіться у сюжеті Тернопіль1.

ТЕМА: «ГОЛОДНА КУТЯ» І ТРАДИЦІЇ ДРУГОГО СВЯТВЕЧОРА

В ніч з 18 на 19 січня українці відзначають Щедрий вечір. Його також називають Другий Святий вечір, або «Голодна кутя». Увесь цей день віруючі стараються нічого не їсти –постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви. Тернополяни ж кажуть, – це не тільки чудова нагода зібратись за столом усією родиною. Головне у цей день – ще раз подякувати новонародженому Ісусу за все добре.

ОЛЬГА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Добрі голубці з пшоном та рибою. І звичайно голубці з картоплею та гречко. Пампухи пісні. Приходять щедрувати дівчатка. Адже дівчатка, саме дівчатка мають ходити та щедрувати. Ну, наша ще маленька. Тому будемо кликати інших дівчаток».

ОЛЬГА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Коли ще були малі діти, то вони залазили під стіл. Та робили як квочка. Проте, тепер вже діти під стіл не хочуть лізти».

Люди кажуть, колись більше дотримувались традицій, тепер же не так часто побачиш щедрівника, чи сіно на підлозі під час вечері. Але незмінним є те, що більшість вірян планують відвідати рідних та разом провести свята. Адже вже сьогодні на них очікує кутя, вареники, узвар, та спільна молитва. Окрім традицій святої вечері, тернополяни дотримуються і звичаїв йорданських свят. Відтак, уже завтра містяни готуються пірнати в ополонку. Адже вважається, що в ніч з 18 на 19 січня вода стає цілющою.

Тетяна Муран, Тарас Троян та вся команда Тернопіль1

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK