На давніх поштових листівках збереглися згадки про те, що носили колись на Тернопільщині. Так, на старих картках, якими поділився у соцмережі Фейсбук колекціонер з Тернопільщини Ігор Пенцак, можна побачити святково убраних людей. Діти та дорослі зодягнуті у вишиті сорочки, плахти, спідниці. У жінок голови пов’язані хустинами, а чоловіки – у капелюхах.
На поштовій листівці, яка датована 1930-м роком, видно, що жінки стоять переважно босі. Оскільки світлини чорно-білі, на жаль, не можна роздивитися, якими кольорами було вишито сорочки. Світлину колись було зроблено в Заліщицькому районі Тернопільщини. Варто зазначити, що колись селяни жили небагато та дуже шанували свій одяг, а особливо взуття. Тому влітку жінки часто ходили босоніж, пише сайт Тернополяни.
Як пише Богдан Савка у своїй книзі “З Богом та церквою на шляху до національного відродження”, навіть «влітку до церкви люди не встидались ходити босими. Дехто із тих, що стояв у церкві у чоботях, щоб приберегти їх надовше, йшов до церкви босим, несучи чоботи на плечі. Взував їх, доходячи до церкви. Майже до кінця ХІХ ст. старші люди середнього достатку ходили в домотканній одежі: чоловіки в білих штанях і випущеними по них сорочках, солом’яних капелюхах, жінки в вишитих з лляного полотна сорочках і довгих з фалдами спідницях. За взуття були постоли з липового лика, личаки, у декого чоботи. Молодь одягалась більш імпозантно, однак вишита сорочка переважала і в дівчат, і в хлопців. Зимою ходили в чоботах, верхньою одежею як в чоловіків, так і в жінок був кожух, на голові – бараняча шапка, в жінок – тепла хустина.
Залишити відповідь