Файне місто

Які порушення зафіксували на виборах в Тернопільській області?

Триває підрахунок голосів за результатами дострокових парламентських виборів. Згідно з результатами Національного екзит-полу 5-відсотковий бар’єр, необхідний для проходження до парламенту, долають партії “Слуга народу” – 44,2%, “Опозиційна платформа – За життя” – 11,4%, “Європейська солідарність” – 8,8%, “Батьківщина” – 7,4% та партія “Голос” – 6,5%.

Як голосували на Тернопільщині та які порушення фіксували під час волевиявлення розкаже кореспондент Т1 Новини.

У Тернополі підбили підсумки позачергових парламентських виборів. Зокрема, у день голосування поліцейські Тернопільщини зареєстрували 36 повідомлень про ймовірні правопорушення. Найбільша кількість порушень стосувалася незаконної агітації – 10 випадків. Також поліція перевірила і факт порушення виборчого законодавства. Зокрема, надійшло повідомлення від довіреної особи одного з кандидатів у народні депутати України про те, що в приміщенні вбиральні ОВК №164, що в Збаражі відбулось складання уточненого протоколу про результати виборів головою однією з дільничних виборчих комісій. Вказаний факт зафіксовано відеокамерою спостерігачів.

Тим часом спостерігачі ОПОРИ фіксували порушення у підготовці приміщень для голосування. Так, ДВК у селі Беримівці Зборівського району розмістила кабінки для голосування біля вікна, чим допустила можливість розголошення таємниці голосування. На 4-х дільницях у приміщенні для голосування ДВК не облаштували інформаційні плакати. Такі випадки зафіксували у Збаражі, Зборові, Теребовлі.

Поряд з тим у день голосування спостерігач ОПОРИ у селі Ілавче на Теребовлянщині зафіксував, що член комісії видав бюлетень виборцю, який пред’явив водійське посвідчення, а це в свою чергу теж грубе порушення.

За даними сайту ЦВК, 21 липня у голосуванні взяли участь 54% виборців Тернопільщини. Станом на кінець дня голосування найвища явка громадян у Тернопільській області зафіксована в окрузі №165 (м. Зборів), там проголосували 58% виборців, а найнижча в окрузі №163 (м. Тернопіль), правом голосу тут скористалися близько 50% виборців. В окрузі №164 (м. Збараж) у голосуванні взяло участь близько 54%, в окрузі №166 (м. Теребовля) – більше 56% і в окрузі №167 (м. Чортків) – більше 53%.

Сергій Балуцький Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK