Файне місто

Як знизити кількість злочинів дізнавалися у чеських колег поліцейські Тернопільщини

Двісті п’ятдесят співробітників поліції, які обслуговують 130 тисяч населення, змогли зменшити рівень злочинності за три останніх роки на сімдесят відсотків. Такі показники досягли у Чеському місті Колін, реалізувавши проект «Безпечне місто».

Про це повідомляє ГУ НП в Тернопільській області.

Як працюють поліцейські у Європі, що роблять, аби знизити злочинність та про методи запобігання новим правопорушенням представникам української делегації розповіли колеги з Чехії.

IMG_9170

До складу групи увійшли працівники патрульної поліції та Головного управління Нацполіції Тернопільщини. Дана зустріч стала можливою завдяки ГО Чехії «Команда для України», Міністерства внутрішніх справ ЧР, Бюро кримінальної поліції й слідчої служби. Усе це відбувалося в рамках «Забезпечення прав людини у діяльності поліції і обмін міжнародним досвідом, співробітництво громадян і поліції».

Основну увагу, каже Йіржі Фейфар, начальник територіального управління Коліна, вони зосереджують на співпраці з місцевою владою, громадськими організаціями та населенням. Починали роботу з того, що визначили основні пріоритети та проблеми, які породжують злочинність. Серед іншого у цей список потрапив ігровий бізнес. Його чеське самоврядування ліквідувало повністю. Залучили до роботи і місцеве населення.

– Ми створили сторінки у соцмережах та зробили інформаційні сайти, завели ютуб-канали, де розповідали про злочини, які трапляються у місті, давали поради, як не стати об’єктом злочинця. Аби люди про це дізналися, ми почали розклеювати наліпки з посиланням, – каже Йіржі Фейфар. –  Спочатку населення нас не сприймало, але з кожним днем кількість відвідувачів на сайти зростала і це давало непоганий результат. Люди почали звертатися з проблемами, а ми намагалися їх вирішувати.

Працівники поліції визначили місця, де найчастіше трапляються злочини, та створили карти злочинності та осіб, які могли чи можуть бути причетними до злочинів. А там, де найчастіше викрадали велосипеди та автівки, чеські правоохоронці облаштували спецпарковки та встановили камери відеоспостереження. Як результат крадіжки двоколісних транспортних засобів знизилися на 99%.

– За останні роки знизилася у нас і аварійність на дорогах. На сайті “Безпечне місто” є інформація про дорожньо-транспортні пригоди. А ми, в свою чергу, проаналізували місця, де найчастіше траплялися аварії та надзвичайні події. На сайті періодично повідомляємо, що в даному місті з такого по таке число стоятимуть інспектори та замірятимуть швидкість. При цьому ми не вказували ні дати, ні години. І як результат – водії стежили за власною швидкістю. З часом вони звикли їздити без порушень. А от за водіння у п’яному вигляді в Чехії можна потрапити уже за ґрати. За 1 проміле в крові – кримінальна відповідальність.

Йіржі Фейфар каже, що по-новому проходить і патрулювання містечка. Екіпажі виїжджають лише на місця найбільшої концентрації злочинності, а не їздять по всіх вулицях. Керівник поліції стверджує, що 20 хвилин роботи на певній території забезпечує годину спокою для місцевого населення.

Як результат за останніх три роки в місті Колін знизилася суттєво злочинність. Якщо раніше патрульні отримували в неділю по тридцять викликів, то тепер близько трьох.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK