Файне місто

Як в Тернополі функціонує соціальний магазин «Одежина»?

Магазин, де можна взяти речі безкоштовно, знову запрацював у Тернополі. «Одежина» за тією ж адресою, але в оновленому приміщенні. Тепер тут новий ремонт і багато одягу. А ідея створити магазин для потребуючих переселенки Яни Шкуратової. Детальніше у сюжеті Т1 Новини.

Соціальний магазин «Одежина» на вулиці 15 Квітня дуже легко знайти. Біля дверей – великі контейнери для одягу. У невеликому приміщенні – акуратно розміщені стелажі з одягом – все посортоване. Окремо дитячі речі, жіночі та чоловічі. Взуття поскладене у ящиках. Сьогодні перший день роботи магазину, а люди приходять від ранку.

– Ви знаєте, яка сьогодні одежа дорога? Дуже дорого! Особливо якщо прийти на ринку купити. А тут безкоштовно і гарна одежа, – каже тернополянка Анна Сивак.

Марія Городицька приїхала з району. Про одежину знає давно, а про те, що магазин знову запрацював дізналася з соціальної мережі. Сьогодні прийшла щось підібрати з одягу для дітей, у неї їх троє.

– І вдягнути дітей, і якісь ліки. Просто-напросто не вистачає, але елементарно хоч щось, – каже відвідувачка соціального магазину «Одежина» Марія Городицька.

Волонтерський проект «Одежина» запрацював у грудні 2017 року. Його заснувала переселенка з Луганська Яна Шкуратова разом з друзями та волонтерами. Жінка з власного досвіду знає, що таке потреба у звичайних побутових речах. Однак, згодом «Одежину» закрили, бо не було приміщення. Але завдяки старанням волонтерів і міській раді – соціальний магазин запрацював знову.

– За цей час нам вдалося роздати майже 30 тон речей. До нас звернулося більше 3 тисячі сімей. Кожному ми допомогли чим змогли, – каже радниця з питань внутрішньо переміщених осіб Тернопільської області Яна Шкуратова. – Надаємо допомогу усім соціально вразливим верствам населення.

Найчастіші відвідувачі «Одежини» – пенсіонери та багатодітні сім’ї. Валентина Холопова сьогодні прийшла не за одягом, а щоб віддати свій, може комусь згодиться.

– Я привезла сьогодні чоловікові і свої речі, вони на мене вже малі. Від дітей приношу одяг. Ще планую книжки. В мене вони стоять, а може комусь знадобляться, – каже тернополянка Валентина Холопова.

Соціальний магазин «Одежина» працює щодня. Тут дуже потребують робочих рук і допомоги волонтерів. Оскільки зарплатні тут не платять – усе на ентузіазмі. Єдина проблема – чим платити за комуналку.

Оксана Смільська, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK