Файне місто

Як тернополяни відзначають одне із найбільших свят у році

На 40-й день після Різдва, 15 лютого, відзначають одне з найбільших християнських свят – Стрітення Господнє. У цей день зима зустрічається з весною. У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Чи вірять у силу стрітенської свічки тернополяни та про саме свято, далі у сюжеті Тернопіль1.

На іконах “Стрітення” традиційно зображена Марія з Ісусом-немовлям на руках та Йосиф з голубами, які на 40-й день після народження Спасителя принесли до Храму жертву очищення.

“Знаємо, що Марія з Йосифом на 40 день, згідно тогочасної традиції, приносить Ісуса, жертвує у святиню. І коли Марія з Йосифом приносить Ісуса до святині, вони зустрічаються з праведним Симеоном”, каже настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці Тернополя о.Василь.

Ця подія символізувала зустріч старого і нового заповітів, двох основних ідей стосовно природи Бога.

“Святкуючи сьогоднішнє свято, це є свято радості, кожен із нас має можливість зустрівшись із Господом, пережити цю зустріч разом. Також наші традиції, в цей день ми посвячуємо свічки”, пояснює о.Василь.

Освячену цього дня свічку називають “стрітенською”, “громницею”, “громовою” і запалювалась у негоду для захисту оселі від блискавки й грому. Тернополяни вірять у силу стрітенської свічки.

Також 15 лютого відзначають День богопосвячених осіб. Цим святом підкреслюють важливість християнського покликання до монашого життя.

Сьогодні зима зустрічається з весною, кажуть у народі. Період від Стрітення (зустрічі зими з весною) до Благовіщення вважають біологічною межею зимоборства.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK