Файне місто

Як тернополяни відсвяткували Водохреще? (відео)

Водохреще у Тернополі розпочалось із освячення води на водопровідній насосній станції №4. Ця традиція триває вже більше 10-ти років. Звідти вода подається в домівки 80% тернополян.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, ДИРЕКТОР КП «ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ»: «Вода звідси подається до міста й городян. Таким чином освячена вода потрапляє до наших споживачів і ті люди, які не мають можливості потрапити до церкви, можуть набрати воду з кранів».

Тим часом на так званому «моржатнику» у Тернополі почали пірнати перші моржі. Цьогоріч сміливців підтримував військовий оркестр, також тут облаштували пункт обігріву. Вперше в цьому «моржатнику» тернополянин Іван Бор. 19 січня у чоловіка подвійне свято. Відзначив Водохреще та свій День народження. Йому виповнилось 55.

ІВАН БОР, ЮВІЛЯР: «Так як Бог дав мені народитися в такий день, то я стараюсь кожного року оздоровити своє тіло і душу. Я раніше теж систематично так купався, а вже останні 10 років купаюся на Йордань».

Після купання у воді ювіляр ділиться враженнями. Запевняє, вода тепла. Процес пірнання називає «позитивним стресом».

ІВАН БОР, ЮВІЛЯР: «Коли заходиш у воду, то страшнувато, а коли виходиш, то дуже тепло стає».

Сотні тернополян прийшло на освячення води і в парк Шевченка. До 12-ї години сюди сходяться священнослужителі традиційних християнських церков. Далі спільне Богослужіння та чин освячення води.

АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ НЕСТОР.

Віряни ж розповідають, освячену воду  зберігають цілий рік.

ПАНІ ВАЛЕНТИНА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Цілий рік зберігається, треба пити, розводити, а як лишається, то треба підливати квіти і не виливати в раковину».

Підтримує думку пані Валентини і Ярослава. Жінка на власному досвіді переконалась у тому, що йорданська вода не псується.

ПАНІ ЯРОСЛАВА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Я про то маю практику. Цього року ми взяли. Йдемо до церкви, я беру ту саму баночку, а вона як вчора наллята».

Традиційно після освячення люди у хорошому настрої вітали одне одного зі святом привітаннями Христос Хрещається! В річці Йордан.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко і вся команда Т1

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK