Файне місто

Як тернополянам отримати готівку “за субсидію”?

Державну допомогу тернополянам цьогоріч виплачуватимуть через «Ощадбанк». В Україні вступив у дію перший з трьох етапів монетизації субсидій.

ТЕМА: ТЕРНОПОЛЯНАМ ПОВЕРНУТЬ КОШТИ ЗА ЗЕКОНОМЛЕНУ СУБСИДІЮ

З нового року в Україні почав діяти перший з трьох етапів монетизації субсидій – він стосується тих, хто вперше оформляє держдопомогу за оплату «комуналки». На кожного одержувача субсидій, після обробки заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний акаунт в банку.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Кошти будуть перераховуватися Міністерством соцполітики безпосередньо до «Ощадбанку». Тобто, на основі поданих нами реєстрів кошти одержувачів субсидій, будуть надходити «Ощадбанку». А «Ощадбанк» вже буде відповідно розраховуватися з надавачами комунальних послуг і управителями багатоквартирних будинків».

Тернополянам, які отримують субсидію, потрібно у травні звернутися в Управління соціального захисту населення, щоб подати декларацію про доходи та написати заяву на монетизацію. Тим, хто цього року вперше звернеться за субсидією, у травні вже не потрібно буде знову поновлювати документи.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «По закінченні опалювального і неопалювального періоду, «Ощадбанк» має відкрити рахунки по кожному домогосподарству, яке буде мати економію по спожитих послугах. Відповідно, якщо домогосподарство має економію, цю економію «Ощадбанк» буде зараховувати на ці рахунки, які будуть відкриті в «Ощадбанку» на кожне домогосподарство».

Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для «Ощадбанку» онлайн платіжку субсидіанта. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку. Про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням. Багато тернополян вже чули про монетизацію субсидій.

БОГДАН ДУБЧАК, ТЕРНОПОЛЯНИН: «Я думаю буде краще. Кожна людина буде старатися зекономити».

В Управлінні соціального захисту населення завжди людно. Тернополяни приходять не лише оформити субсидію, а й цікавляться про нововведення.

ВАСИЛЬ БОГАЧ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ З ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН: «Такого великого напливу як на початку опалювального сезону в нас немає. Однак люди приходять запитують про нововведення».

З початку року до Управління соціального захисту населення звернулося більше трьох сотень містян. Для більшості з них субсидія – порятунок, бо пенсії не вистачає на найнеобхідніше.

ОЛЕКСАНДР КРИВИЦЬКИЙ, ТЕРНОПОЛЯНИН: «Я десять років на пенсії. Жінка у мене ще працює, їй 68 років. Мусить працювати, бо нам на житло не хватає».

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Для орендарів житла правила отримання субсидії дещо інші. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору оренди. Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору оренди, але не більше, ніж на 1 рік.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, команда Т1

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK