Файне місто

Як Тернопільщина відзначала День Соборності? (відео)

На Тернопільщині сотні людей вийшли на святкування Дня Соборності в Підволочиському районі. Тернополяни кажуть, що такі акції – потрібні, особливо у час боротьби українського народу проти московських загарбників.

ТЕМА: СВЯТКУВАННЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ У ПІДВОЛОЧИСЬКУ ОБ’ЄДНАЛО ПОНАД ПІВ ТИСЯЧІ ЛЮДЕЙ

Саме так рівно 100 років тому, українці об’єднались. Відбулось це завдяки Акту Злуки, відповідно до якого УНР та ЗУНР стали Єдиною Соборною Україною. Сьогодні ж це зробили учасники операції об’єднаних сил.

МИХАЙЛО ГОЛОВКО – НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ, ВО «СВОБОДА»: «Сьогодні ми святкуємо на такому духовному піднесені. Тому, що ми розуміємо ціну, жертовність цього роз’єднання. Адже вже більше ніж 4 роки триває війна, штучно організована тим самим ворогом Московією».

Святкування Соборності України у Підволочиську об’єднало понад півтисячі людей. Учасники акції переконані, ця дата важлива для кожного з нас.

СТЕПАН – учасник акції: «Важливо те, що люди відчувають то на собі. Важливо то, що в нас є держава. Якщо є національна свідомість людей, буде держава вічно».

НАДІЯ – учасник акції: «Важливо, бо ми українці. Ми хочемо єдності, ми хочемо свободи. Це важливий день для нас, історичний. Тим більше сторіччя – це величний день».

Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання, а священнослужителі відправили молебень. Для того, аби якнайкраще відтворити події сторічної давнини тут організували реконструкцію бою між січовими стрільцями та більшовиками.

БОГДАН БУТКОВСЬКИЙ – СПІВОРГАНІЗАТОР ЗАХОДУ ДО ДНЯ 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ: «Реконструкція бою вояків УНР і ЗУНР проти більшовицьких загарбників. По суті те, що зараз відбувається на Сході України відбувалося 100 років тому. На жаль, тоді ми не втримали нашої незалежності. Але зараз я переконаний що перемога належить нам і ми маємо шанувати усіх хто віддав життя за Україну».

Оксана Рогачук, Тарас Троян і вся команда каналу Тернопіль 1.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK