Файне місто

Як реставрували домініканський костел в 1942-1943 році у Тернополі (фото)

У 1939 році будівля Домініканського костелу в місті Терноплі дуже сильно постраждала після приходу Червоної армії в місто.

Через один снаряд, що потрапив в костел, сталась сильна пожежа. Як наслідок згоріли фрески та ікони, розплавилося золоте і срібне начиння.

Проте в часи німецької окупації 1942-1943 років будівлю святині вдалось частково реставрувати і відновити. Нам вдалось віднайти рідкісні світлини з тих років, сьогодні ми познайомимо читачів Новин Тернопільщини з ними.

На жаль, після реставрації, під час визволення міста від загарбників у 1944 році будівлю знову пошкодили. Сталось це так, фашисти, що окопалися в будівлі, стріляли з гармат по вікнах, підвали заливали горючою сумішшю. В результаті боїв куполи та вежі були значно пошкоджені.

В ході так званої післявоєнної другої «реставрації» 1953 року залишки унікального внутрішнього інтер’єру, які ще мали місце бути після всіх жахів Другої світової, зникли в поспішному прагненні скоріше передати приміщення в розпорядження торгово-промислових структур міста для використання під склади.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: http://sowiniec.com.pl

One Response to Як реставрували домініканський костел в 1942-1943 році у Тернополі (фото)

  1. Spalax коментує:

    “фашисти, що окопалися в будівлі, стріляли з гармат по вікнах, підвали заливали горючою сумішшю”. Хто писав ці нісенітниці? Ви не знаєте про що пишете, чи не вмієте сформувати думку?

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK