Файне місто

Високоповажні гості та захопливі проекти – стартував форум Тернопільщина Invest-2019

Іноземні делегації з віддалених куточків світу та країн Євросоюзу завітали на Тернопільщину. Представники бізнесу та влади ознайомились з інвестиційними проектами та ідеями. Серед іноземців і представник грузинської делегації Иосеб Болквадзе. Чоловік розповідає, зацікавився проектом відновлення роботи аеропорту “Тернопіль”, а також сільським господарством.

“Ми коли зверху з літака дивились на землю, то помітив, які доглянуті поля. А тим паче в Україні нічого не імпортують, це дуже добре. Також сподобалось, що багато церков. Коли люди думають про Бога, вони чесні”, – зауважив голова комісії просторово-територіального планування інфраструктури і захисту природи Грузії Иосеб Болквадзе.

Зацікавився тернопільським аеропортом і Ахмед Модгіш з Йорданії.

“Він нам цікавих оскільки Тернопіль знаходиться в центрі західної України. Проект цікавий для майбутнього в плані відправки пасажирів та товарів”, – сказав Ахмед Модгіш.

Бізнесмен із Шрі-Ланки Дон Харольд на такому форумі вперше. Чоловік займається вирощуванням цейлонського чаю та інших культур. Розповідає, інвестувати ще не буде, проте кілька проектів його зацікавили.

Підприємці Тернопільщини представили десятки проектів, а також організували ярмарку з власною продукцією. Тут пасічники, виробники молочних продуктів та навіть електровелосипедів. Окрім цього, представники Тернопільського IT-кластеру зацікавили іноземців технологічними розробками.

“Геопортал області це карта, що містить кілька шарів інформації. Нею можуть скористатись, наприклад, екологи, подивитись чи достатньо лісу, чи буде чим дихати. Це все в лічені секунди”, – сказав власник тернопільської ІТ-компанії Руслан Савчишин.

Партнери форуму, представники міжнародної торгової палати розповіли, готові допомогти підприємцям Тернопільщини вийти на міжнародний рівень. Організація є в 127 країнах світу, тож може посприяти співпраці. Також у торговій палаті працює служба економічної безпеки та партнерство із міжнародним судом. Відтак, запевняють експерти торгової палати, можуть перевірити потенційних інвесторів чи партнерів та вберегти українських бізнесменів від шахраїв.

“Наприклад Сатанівська мінеральна вода, вони мали велий ринок збуту в Росії. А тепер хотіли вийти на інший ринок. Отдже домовились із Тайландом про відправку першої партії. Тож ми їм дали експертне заключення по цій компанії, вони виявились аферистами. Вони навіть не мали відношення до бізнесу. Просто хотіли використати цю партію”, – зауважив віце-президент із регіонального розвитку міжнародної торгової палати ICC UKRAINE Тарас Демкура.

Також учасники форуму брали участь в дискусійних панелях щодо розвитку туризму, ІТ-індустрії, відновних джерел енергії. Заявити про себе мали можливість і ОТГ. А також на заході обговорили розвиток Тернополя й області й загалом.

Триватиме інвестиційний форум впродовж двох днів: 23-24 травня у Збаразькому замку. Це не перший подібний захід та за останніх 4 роки наймастабніший. Сьогодні іноземних делегацій було близько 30, а це представники з США, Китаю, Бельгії, Вірменії, Польщі, Литви, Туреччини, Австрії, Франції та інших країн.

Тетяна Муран, Тарас Троян, Віталій Куземко. Т1 новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK