Файне місто

Вибори-2019: як тимчасово змінити виборчу адресу в Тернополі?

31 березня українці обиратимуть наступного Президента України. Скористатися цим правом можуть і вимушено переміщені особи. Але для цього треба змінити виборчу адресу. Як це зробити дивіться у сюжеті Тернопіль1.

Півтора мільйона людей зареєстровані в Україні як вимушено переміщені особи. Тільки на території Тернопільської області таких близько 2,5 тисяч. Кожен із них має право голосувати на виборах Президента. Але для цього треба тимчасово змінити виборчу адресу. 7 лютого Президент затвердив указ, відповідно до якого для цього потрібен лише один документ – паспорт громадянина України.

“Для цього їм необхідно взяти оригінал паспорта, прийти у відділ, за адресою Тернопіль, вулиця Листопадова, 5, 4-й поверх, кабінети 42, 44 і написати заяву. Для осіб, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях Луганської і Донецької областей, а також в АР Крим і Севастополі документи, які підтверджують необхідність даних змін не потрібні”, каже начальник відділу ведення державного реєстру виборців ТМР Ірина Бурда.

Тобто переселенцям для цього потрібен лише паспорт. Іншим громадянам, які хочуть голосувати не за адресою реєстрації, потрібні додаткові документи, які підтверджують таку необхідність. Це може бути, до прикладу, довідка про навчання, роботу, договір оренди.

“Необхідно зайти на сайт Державного реєстру виборців, внести свої дані і отримаєте інформацію про те, чи є ви у списку виборців. Якщо ви себе не знайшли, просимо звертатися у відділ ведення державного реєстру виборців в Тернопільську міську раду з оригіналом паспорта, напишете тут заяву”, каже Ірина Бурда.

Зазначимо, що тимчасово змінити виборчу адресу вимушено переміщені особи можуть до 25 березня. Для того, щоб проголосувати у другому турі виборів, процедуру доведеться повторити.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK