Файне місто

“Втрачена святиня”: у Зарваниці на Тернопільщині розповіли дивовижні історії зцілення

Зарваниця відома дивами, які тут трапляються. Тут ведуть спеціальну книгу, де записують свідчення допомоги Всевишнього та чудодійних зцілень. Однак, не всі прочани знають про те, що окрім Чудотворної Ікони Зарваницької Матері Божої, в Зарваниці була ще одна святиня – Чудотворна Ікона Розп’ятого Спасителя. Про це повідомляє канал Тернопіль1.

У парафіяльному храмі Пресвятої Трійці в Зарваниці є десятки символів подяки. Серед них перстні, ланцюжки, сережки, медальйони – вони, як дяка людей за зцілення. Серед них є і старовинні воти, які засвідчують конкретні випадки оздоровлення, що їх отримали люди, молячись перед Чудотворними Іконами.

“У Бережанах була велика епідемія під час якої загинуло багато людей. Місцеві жителі прийшли до цього святого місця, де три дні і три ночі молилися перед цими чудотворними іконами”, пояснює адміністратор парафіяльної церкви с.Зарваниця храму Пресвятої Трійці о.Володимир Топоровський.

Господь почув молитви бережанців і створив диво – епідемія чуми припинилася. Аби подякувати вони подарували в зарваницький храм два срібних престоли для двох чудотворних Ікон, а також принесли срібну корону, датовану 15 червня 1773 року. Ця корона зі щирого срібла, та з елементами позолоти, була поміщена при іконі Розп’ятого Спасителя.

“Про це чудо, яке сталося в Бережанах, засвідчує напис. Цю корону було подаровано для ікони Христа Розп’ятого, як воту в подяку за вислухану молитву”, продовжує о.Володимир.

Дива у Зарваниці трапляються і тепер. Анна Шпуняр гортає зошит із записами подяк паломників за створені дива. Розповідає, що за останні роки завели вже другий такий, бо попередній списаний прочанами. Люди пишуть свідчення про зцілення від усіляких недуг, коли лікарі були майже безсилими.

До сьогодні у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці є лише одна чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої. Інша – Розп’ятого Спасителя зникла 75 років тому. Однак є понад 40 свідчень людей, які зцілилися через неї. Священики і парафіяни храму досі сподіваються її повернути. Тим паче, що слід її вдалося віднайти.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK