Нові, але покинуті будинки, розпач в очах місцевих жителів та смертельні недуги. Такими словами ліквідатори описують наслідки вибуху на АЕС у Чорнобилі. Чоловіки поділились своїми спогадами та вшанували пам’ять людей, які загинули у ті часи. Передає Т1 Новини:
З кожним роком їх стає все менше. Людей, які ліквідовували наслідки Чорнобильської катастрофи – найбільшої за всю історію ядерної енергетики. Вибух четвертого енергоблоку призвів до величезної кількості загиблих, економічних збитків та смертельних недуг. Від них люди і до сьогодні страждають.
Пан Сергій щороку приходить сюди – до пам’ятника у Тернополі. Тут зі сльозами на очах пригадує людей і події. У свої 28 він поїхав добровольцем у спецбатальйон “Гаї”, члени якого забезпечували безперебійні рух транспорту та постачання вантажів на Чорнобильську станцію.
“Дуже страшно. Це вже ми літом були, коли приїжджали в покинуті села, а там нові гарні будинки стояли. А всі подвір’я були зарослі будяками. Все вродило, а птахів не було, жодної пташини”, пригадує ліквідатор наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС Сергій Анцібор.
Пан Сергій розповідає, події тих років завжди залишаться у пам’яті. До сьогодні чоловік згадує стривоженість людей, вони не розуміли що відбувається.
Борис Коваль у зоні Чорнобильської АЕС провів 5 місяців свого життя. Згадує, коли його разом із товаришами відправили на небезпечну територію, ніхто не хвилювався. А вже перед в’їздом відчули масштаби події та її наслідки.
“Коли ми заїхали в зону, то картина була дуже тягуча, доми та вулиці – все пусте, ніби вимерло. Людей було багато, займалися своєю роботою без паніки. Займалися поставкою грузів на АЕС та Чорнобильську зону”, розповідає голова ГО інвалідів-ветеранів органів внутрішніх справ “Чорнобильський щит” Борис Коваль.
Чоловік каже, спочатку наслідків радіації ніхто не боявся. Але через кілька тижнів роботи у Чорнобилі, пан Борис відчув на собі наслідки вибуху. Тепер розуміє, це через те, що з захисту чоловіки мали лише респіратори.
Сьогодні, у 33 річницю вибуху, до меморіального комплексу “Жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань” прийшли самі учасники, родичі постраждалих, влада міста, краю та просто небайдужі. Кожен розуміє, що вшанувати пам’ять тих, хто загинув – це найменше, чим можемо їм подякувати. Віддячити хвилиною мовчання тим, хто віддав своє життя, аби зробити масштаби катастрофи хоча б на грам, але меншим.
Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини
Залишити відповідь