Файне місто

Восьме чудо світу в Тернополі

Зоопарк на волосині, підкована блоха, портрети на маковому зерні та багато інших мікрочудес у виставці мікромініатюр Володимира Казаряна, що проходить  з 11 травня до 9 червня в приміщені Арт-галереї.

Восьме чудо світу в Тернополі

Цим мистецтвом займається лише декілька людей в світі. Володимир Казарян присвятив цій справі 40 років своєї творчої діяльності. Кожна мініатюра виготовляється на межі людських можливостей. Робота створюється в паузах між ударами серця, автор витрачає на виготовлення однієї мініатюри від одного до трьох місяців. Експозиція ввійшла в десятку найкращих видовищ світу, всі роботи унікальні і не мають аналога в світі, передає 20 хвилин.

“Для того, щоб працювати в цьому мистецтві потрібно володіти якостями, які не під силу мати кожному. В мене є творчі задатки від батьків, але окрім здібностей, потрібно надзвичайно багато працювати над собою. Та я завжди хотів дивувати світ чимось незвичайним та таким, що буде заворожувати своїм виглядом. Ось і мистецтво мініатюр дає таку можливість. Перша моя робота це мініатюрна копія літака, а найскладніше, що мені доводилось робити – це виготовлення композиції  бій двох боксерів в середині людського волосся, які виповняли різні рухи”, – розповів майстер мікромініатюри Володимир Казарян.

Як розповідає автор робіт, що найменший необережний рух, може призвести до втрати роботи. Бували такі під час роботи моменти, коли експонат просто відлітав. Був випадок, коли майстер робив портрет на рисовому зерняткові і залишив його на вікні сушити, а голуб прилетів і склював витвір мистецтва.

Всього в колекції Володимира Казаряна є більше 500 мініатюр. На виставці присутні 34 експоната, які демонструють різноплановість технік  цього мистецтва. Кожна мініатюра поміщена у спеціальну колбу, яка має збільшуваний пристрій, щоб відвідувачі виставки могли роздивитися унікальні витвори мистецтва. Мікроскопи, що використовуються,  збільшують мікромініатюри до 300 разів.

Також майстер, окрім занять мікромініатюрою, пише власні вірші та пісні, і на відкритті виставки ділився своєї творчістю з відвідувачами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK