Файне місто

Водохреще у Тернополі: як святкували містяни цьогоріч (відео)

У Тернополі на набережній ставу відбулося традиційне загальноміське водосвяття. Представники релігійних конфесій, влади, сотні містян, молилися за мир в Україні та вітали один одного зі світлим святом.

Однією з перших сюди прийшла тернополянка Валентина. Жінка каже, це місце їй подобається, на набережній Тернопільського ставу біля пам’ятного хреста, встановленого на честь хрещення Русі-України набирає воду щорічно.

ПАНІ ВАЛЕНТИНА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Цілий рік зберігається, треба пити, розводити, а як лишається, то підливати квіти і не виливати в раковину».

Валентина знає не одне таке правило, що можна, а чого не варто робити з освяченою водою. Та жінка не єдина, хто з власного досвіду стверджує – йорданська вода не псується. Готуючись до служби на Водохреще вкотре переконалась в цьому пані Ярослава.

ПАНІ ЯРОСЛАВА, ТЕРНОПОЛЯНКА: «Я маю практику. Цього року ми взяли. Йдемо до церкви, я беру ту саму баночку, а вона як вчора наллята».

До 12-ї години на набережну тернопільського ставу сходяться священнослужителі різних конфесій. Розпочинається спільне Богослужіння та чин освячення води.

ВЛАДИКА НЕСТОР АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ, АРХИЄПИСКОП ВАСИЛІЙ (СЕМЕНЮК), АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ТЕРНОПІЛЬСЬКО-ЗБОРІВСЬКИЙ УГКЦ.

На урочисте освячення води прийшли сотні тернополян. Не лише молились чи несли по домівках «цілющу» воду. Згадували також і про бійців. Представники влади краю наголосили, що цьогорічне свято Водохреща об’єднало усіх вірян, а особливо важливо в цей день просити Бога здоров’я військовим і миру Україні.

СТЕПАН БАРНА, ГОЛОВА ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОДА: «Традиційно після освячення води, люди у хорошому настрої вітали одне одного зі святом. Далі ж кожен охочий зміг набрати свячену воду, а йдучи додому обмінювались привітаннями Христос Хрещається! В річці Йордан».

Сергій Балуцький, Віталій Куземко і вся команда Т1

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK