Тернопіль

“Він правив дуже щиро, аж зі сльозами на очах”: у ДТП розбився монах з Тернопільщини

У церкві на території Петропавлівського монастиря у селі Світязь Шацького району на Волині прощаються з монахами Геннадієм Майзелем і Тетяною Лозницею. Потрапили у ДТП, коли поверталися з нічної літургіїНа території Петропавлівського монастиря у селі Світязь Шацького району на Волині поховали монаха 58-річного Харитона, в миру — Геннадія Майзеля, та його помічницю Палагію — Тетяну Лозницю, 54 роки. Вони загинули в аварії поблизу села Чорний Ліс Збаразького району Тернопільщини. Чоловік заснув за кермом і в’їхав у зустрічне авто.

— Монах Харитон до трагедії відслужив дві нічні літургії. Дуже змучився. Вночі заснув за кермом, — каже священик 36-річний Олександр Черевко зі Свято-Миколаївського храму в селі Пульмо Шацького району на Волині. — Він не був досвідченим водієм. “Жигулі” взяв напрокат у свого товариша.

Геннадій Мейзель прожив у Петропавлівському монастирі чотири роки. До того часу служив в іншій єпархії, передає Gazeta.ua.

— Він правив дуже щиро, аж зі сльозами на очах, — розповідає ігумен монастиря Арсеній Дем’янчук. — Люди до нього тягнулися. Щоправда, був строгим. Інколи робив прихожанам зауваження. Отець Харитон мав купу болячок. Стало легше, як за рік схуд на 60 кілограмів. Обожнював риболовлю. Спійманими коропами ділився з усіма. Був економним. Ходив у простій рясі. Натомість купляв усіляке церковне начиння в монастир. Та дуже не хотів, щоб усі про це знали.

Тетяна Лозниця прийшла у монастир 2015-го. Раніше працювала медсестрою. У неї залишилося двоє дітей.

— Вона приїхала до нас із Києва. Одразу сказала, що хоче стати монахинею, — розповідає Арсеній Дем’янчук. — Але ми ухвалювати рішення не спішили. Лише на третій рік отримала благословення від владики і прийняла постриг. Нарекли її Палагією. Вона постійно допомагала хворобливому отцеві Харитону. Всюди його супроводжувала.

Під час похорону обличчя монахів накрили чорною тканиною. Подивитися на них дозволили лише рідним.

— Після смерті тіло монаха не омивають, а лише мастять груди освяченим маслом, — каже Олександр Черевко.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK