Тернопіль

Відкрили бронзовий макет старого тернопільського ринку та синагоги

У Тернополі відкрили бронзовий макет старої тернопільської синагоги. Культова споруда не збереглась до нашого часу і була втрачена під час війни. На її руїнах звели котельню, а згодом там облаштували художню майстерню.

Біля бронзової синагоги розмістили і макет давньої Площі ринок, яка колись була центром міста. Відтак, туристи та мешканці можуть уявити, яким колись було планування Тернополя.

“З усіх будівель, які були на ринку, збереглась лише одна – колишня аптека, де зараз знаходиться лікувально-фізкультурний диспансер. Синагога була трохи збоку, саме тому її схематично так відобразили”, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

На старому ринку Тернополя були численні дерев’яні будки, торгові ряди та давні кам’яниці. А також саме тут, переконують дослідники, розміщувалась перша міська ратуша. Вже згодом її перенесли на Майдан Волі, а далі на бульвар Шевченка.

Дана модель – це вже четверта робота тернопільських архітекторів в реалізації проєкту “Бронзовий Тернопіль”. Пам’ятку старовинного Тернополя створили за пожертви меценатів, а частину грошей виділили з міського бюджету.

Автори проєкту “Бронзовий Тернопіль” кажуть, завдяки таким моделям відтворюють історію міста та хочуть показати, яким архітектурно багатим був Тернопіль у довоєнні часи.

Сергій Балуцький, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK