Файне місто

Велетенські фігури й колоритні забави: як на Тернопільщині святкуватимуть Маланку

Велетенські фігури й колоритні забави: як на Тернопільщині святкуватимуть МаланкуМасштабне барвисте дійство – свято Маланки на Тернопільщині – цьогоріч триватиме два дні упродовж найближчих вихідних.

Про це повідомив начальник обласного управління культури Григорій Шергей, передає Укрінформ.

“Насолодитися колоритом давніх галицьких традицій, пов’язаних із відзначенням свята Маланки, гості Тернопільщини та місцеві жителі зможуть у трьох селах краю. Розташовані вони у Дністровському каньйоні, а саме – в Усті, Горошові та Синькові Борщівського і Заліщицького районів”, – сказав Шергей.

За його словами, у згаданих населених пунктах збереглися яскраві автентичні традиції, обряди, що стосуються проведення циклу новорічно-різдвяних свят.

Зокрема, у Горошові десятиліттями місцеві жителі напередодні свята Маланки облаштовують велетенські фігури казкових персонажів, відомих героїв фільмів, переодягаються у різноманітні карнавальні костюми й на сільському майдані разом з 13 на 14 січня зустрічають Новий рік за старим стилем.

В інших згаданих селах практикують парад вертепів, фестиваль парубоцьких гуртів, “водіння Кози”, колоритні забави, масові колядки та щедрівки в сільських садибах.


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK