Файне місто

«Валіза підтримки»: чого потребують випускники інтернатів на Тернопільщині?

Випускники інтернатних закладів отримають допомогу від благодійного фонду «Майбутнє сиріт». Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського проведуть підготовчі тренінги, забезпечать необхідними речами та допоможуть адаптуватись до самостійного життя. Повідомляє Т1 Новини.

Життя після інтернату. Щороку сотні випускників, закінчивши заклад, залишають у минулому чіткий розпорядок дня, харчування у їдальні, випраний одяг, і вступають у реальне, доросле життя. Чи готові тернопільські випускники до цього, обговорювали напередодні. Для того, аби підготувати випускників до дорослого життя, у нашому місті вже три роки діє «Валіза підтримки випускнику 2019».

– Випускники, виходячи з інтернатних закладів, не повністю забезпечені речами, які їм необхідні при проживанні в гуртожитку, в який вони поселяться, – розповідає голова благодійного фонду “Майбутнє сиріт” Андрій Назаренко. – Тому наш фонд спільно з громадськістю збирає кошти, збирає речі першої необхідності, такі як ковдра, сковорідка, каструля – ми забезпечуєм їх такими речами.

Та найбільшою проблемою для випускників інтернатів є житло. Аби її вирішити, цьогоріч чекають на додаткову субвенцію.

– Це проблема житла, – каже заступниця начальника служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Майя Шимашис. – Трошки зрухалась ця проблема з місця, тому що вже 2 рік буде субвенція з державного бюджету міським бюджетам на придбання приміщень дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків і що особливо важливе – на придбання житла у власність для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цьогоріч на Тернопільщині 21 випускник інтернатів – це діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Загалом в області зареєстровано більш як 9 сотень таких дітей.

Олена Чайківська, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK