Файне місто

В Тернополі різко зріс рівень дитячого травматизму

Сезон дитячого травматизму відкрито. Півсотні випадків травмувань реєструють медики щодня. Діти активно катаються на велосипедах, роликах, травмують руки й ноги, не поодинокі випадки і черепно-мозкових травм. У Тернопільській обласній дитячій лікарні просять батьків більше дивитись за дітьми та розповідати про обережність. Повідомляє Т1 Новини.

Переломи стегна, рук та ніг, забої, вивихи – у Тернопільській обласній дитячій лікарні ледь не кожне ліжко зайняте травмованими пацієнтами. Жанна уже тиждень доглядає за 5-річним сином. Жінка розповідає, у цьому відділені уже не вперше. Рік тому із зламаною рукою тут лежав старший син. А тепер й молодший, Владислав палець травмував на городі сапою.

У травматологічному відділені й Ірина разом із сином Олегом. Трирічному хлопчику притисли пальці шлагбаумом, тепер хлопчик в гіпсі. Таких пацієнтів ще з півсотні, розповідає завідувач ортопедо-травматологічного відділення. Здебільшого діти падають з дерев, травмуються під час катання на роликах чи велосипеді.

“У теплі місяці дитячий травматизм різко зростає: в 2-3 рази. Якщо у холодні зими до нас звертаються 20-30 чоловік, то влітку – 50-60 чоловік за добу. Частину дітей лікуємо амбулаторно, а частину у відділенні”, каже завідувач ортопедо-травматологічним відділенням Тернопільської обласної дитячої лікарні Анатолій Корицький.

Лікар радить, не залишати дітей без нагляду, організовувати для своїх чад безпечне дозвілля. А також не забувати про засоби безпеки, наколінники, шоломи. А якщо батьки катаються на велосипеді разом із дитиною, обов’язково використовувати спеціальне сидіння. А ще просять дітям нагадувати правила дорожнього руху, протипожежної безпеки та пам’ятати – літо краще провести з розвагами, а не на лікарняному ліжку.

Тетяна Муран, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK