Тернопіль

В особливому притулку на Тернопільщині знаходять прихисток вагітні жінки та матері-одиначки

Валентина вже більше року разом з донечкою Софійкою живе у “Домі життя” . Жінку на руках з маленькою дитиною сюди привели складні життєві обставини. Після 5 років подружнього життя раніше коханий чоловік почав випивати, а потім – піднімати руку на дружину.

– Склалися важкі обставини. Я проживала 5 років з чоловіком, але наші відносини не склалися. Не було ні поваги, взаєморозуміння. В нього почалися друзі, випивки, почав розпускати руки до мене. Я просто не хотіла, аби моя дитина бачила такі умови і я від нього пішла, – розповідає мешканка “Дому життя” Валентина Даниліна.

Особливий притулок для жінок з маленькими дітьми та вагітних вже 4 роки відкриває свої двері для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. Діє “Дім життя” при монастирі Згромадження сестер-францисканок Марії Неустанної Помочі. Зараз тут живе 4 матері зі своїми дітьми. Більшість з них потрапили сюди через різні соціальні служби.

– Підказуємо потрібні служби, звертаються до священників. Іноді самі телефонують і запитують про те, чи можна приїхати. Але ми не можемо тут утримувати більше 5 жінок. Бо з цими жінками важко. Найважчий для них перший місяць, – каже настоятелька монастиря сестра Аліція.

Аліна – наймолодша з матерів, які зараз живуть у “Домі Життя” – їй 17 років. Дівчина приїхала зі Львова разом з 6-місячною донечкою Софійкою. Каже, тут отримала ту підтримку, якої їй не вистачало з дитинства.

– Тут величезна підтримка. Ми коли сюди приїхали, я дуже боялася за те, що будуть думати люди, як це все буде. Сестри і матері підтримують. Всі дуже дружні, – каже мешканка “Дому життя” Аліна.

Кожна з дівчат тут має свої обов’язки. Вони прибирають в будинку та допомагають сестрам по господарству.

– Кожна з них щомісяця змінює свої обов’язки. Одна на кухні, одна миє коридор, одна великий зал. Це для того, аби їм не набридав їхній вид зайнятості, – каже сестра Аліція.

Не зважаючи на те, що в будинку живе лише 4 сім’ї, сюди часто приходять гості. Олена раніше тут теж отримала притулок для себе і дитини. Згодом в Драганівці вийшла заміж. Зараз живе в Польщі. Та коли приїздить на Україну, то завжди приходить сюди, адже ці стіни стали для неї рідними.

– Я тут навчилася багато чого хорошого. Сестра Аліція стала для мене мамою, яка підтримала мене в дуже складні моменти життя. Вона давала мені настанови. Я це місце дуже люблю Я є дуже частим гостем тут, моя донька теж любить сюди ходити. А сестру Аліцію називає бабусею, – розповідає колишня мешканка “Дому життя” Олена Сахно-Цимбала.

Минулого року позаду будинку для дітей облаштували майданчик. Також небайдужі передають сюди іграшки та одяг для матерів та дітей. Та речей не вистачає, тож сім’ї, які зараз тут живуть, завжди раді допомозі небайдужих.

Розташований «Дім життя» у селі Драганівка на вулиці 8 Березня, 95.
Телефон – 097-30-71-296
Реквізити: П/Р №UA 7333 48 51 000 000 000 26 00 29 73 08 монастир сестер францисканок Марії Неустанної Помочі
Код ЄДРПОУ 26427871
Код банку 334851 АТ “Перший Український Міжнародний Банк”, м. Київ

Христина Луцик, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK