Файне місто

В онкологічному диспансері Тернопільщини з’явилися сучасні дихальні апарати зі штучним інтелектом

Штучний інтелект та вентиляція легень. Саме такими функціями обладнані прилади, які тепер є в Тернопільському обласному онкологічному диспансері. Нове обладнання будуть використовувати під час операцій для пацієнтів із різними патологіями. Лікарі переконані, якісне обладнання допоможе врятувати не одне людське життя. Повідомляє Т1 Новини.

Сучасні дихальні апарати зі штучним інтелектом відтепер є в онкологічному диспансері у Тернополі. Будуть їх використовувати під час операцій, для штучної вентиляцій легень. Медики розповідають, завдяки багатофункціональності, їх можна використовувати для пацієнтів із різними видами патологій.

“Це дуже необхідні апарати і у нас є нагальна потреба в них. Тому, що в нас проходить близько 3000 наркозів на рік. Сьогодні буде велика операція на шлунку, яка може тривати декілька годин, тому будемо використовувати саме його”, каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Микола Кочан.

Таких апаратів закупили три. Кошти виділили із бюджету обласної ради. Це близько одного мільйона гривень. Кажуть, до вибору обладнання підходили прискіпливо, щоб ціна відповідала якості. А от покупку здійснювали через систему Prozorro.

“Нашими спеціалістами було складено критерії вибору. Це є можливість працювати в багатьох режимах, з датчиками кисню, в режимах безперебійного режиму живлення. І також за умови аварійних відключень апарати повинні бути мобільними”, додає директор Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Леонід Шкробот.

Покращити умови перебування у лікарнях та забезпечити комунальні медичні заклади якісним обладнанням. Саме така мета роботи депутатського корпусу та керівництва обласної ради в рамках медичної реформи.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук розповідає, планують виділити кошти на завершення ремонту операційних, а також хочуть вирішити питання із комп’ютерним томографом та променевою діагностикою.

Оксана Рогачук, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK