Файне місто

Унікальну колекцію стародавніх шопок показали в Тернополі

В Краєзнавчому музеї організували «Йорданські гостини». Відвідувачам показали унікальну колекцію стародавніх шопок, а також – вертеп, учасники якого виконували, як стародавні, так і сучасні пісні.

ТЕМА: ІНОЗЕМНІ СТУДЕНТИ ВИВЧАЛИ УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

«Йорданські гостини» – в Краєзнавчому музей не лише розповіли, а й показали святкування столітньої давності. Учасники вертепу виконували як сучасні, так і старовинні пісні, а також здивували відвідувачів своїми костюмами. Не оминули увагою тернополяни й стародавні шопки. Від побаченого враженнями ділиться сім’я Смакоус.

СВІТЛАНА, ВІДВІДУВАЧКА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Шопка інша, ніж сучасна. І пісня…я таких ще не чула. Я вважаю, що треба розвиватись та не забувати нашу культуру й звичаї».

МАРІЯ, ВІДВІДУВАЧКА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Я дуже люблю ходити в музей, там багато всього старовинного, а я старовинні речі дуже люблю».

Відвідувачі виготовляли ляльки-мотанки та еко-іграшки для декору ялинки. Пані Світлана розповідає, вдома з донькою регулярно займається рукоділлям. Тому такі уроки – хороша нагода навчитись чомусь новому. А от для іноземних студентів новим було все. У краєзнавчий музеї молодь прийшла дізнатись більше про українську культуру.

МАРТА РУДЕНКО, КЕРІВНИК ЦЕНТРУ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І.Я ГОРБАЧЕВСЬКОГО: «Їх цікавлять українські традиції. Адже студенти не розуміють, чому навколо цих свят стільки шуму. Чому вихідний день, про це вони обов’язково запитують. І щоб показати в такій красивій формі, ми привели їх сюди».

Головною темою цьогорічного заходу стало свято Водохреще. Відвідувачі почули про особовості цього дня та найбільше тернополянам сподобались експерименти з водою, – розповідає Наталя Українець.

НАТАЛЯ УКРАЇНЕЦЬ, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКОЇ РОБОТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Цього року ми більше підтримали традиційні теми. Розповіли про святвечір, які страви готували. А також торкнулись теми Водохреща».

А кому не вдалося прийти на Водохреще, Наталя Українець радить відвідати тематичну екскурсію у інший день. Для цього потрібно звернутись в обласний краєзнавчий музей та записатись у чергу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK