Тернопіль

Унікальну колекцію із трьохсот мушель передали тернопільському університету

Почути моря та океани. Частину однієї з найбільших у світі колекцій мушель передали педагогічному університету. Понад 300 рідкісних експонатів тепер можна побачити в геологічному музеї університету. Про це у сюжеті Тернопіль1.

Почути Індійський, Тихий та Атлантичний океани тепер можна у Тернополі. Педуніверситету подарували рідкісні мушлі. Це частина найбільшої у Європі колекції. Близько 300 унікальних експонатів тепер знаходяться в геологічному музеї географічного факультету. Власниця колекції Дарія-Оксана Наконечна каже, збирала мушлі майже 25 років. І жартує, що на витрачені кошти могла б купити 2 квартири. “Я поїхала в США, зайшла в магазин і побачила яка то краса неописана. В нас я такого не бачила, і тому одразу вирішила – буду робити колекцію. Хоча одна мушля вартує 1-1,5 тис. доларів. Ціни казкові, тому потрібно бути фанатом, любити і грошей не рахувати, а купувати”, розповідає власниця колекції Дарія Наконечна.

Пані Дарія розказує, колекція в неї не мала. Як виявилось, за кількістю це третя в світі, адже мушель має 3 тисячі. Жінка зізнається, коли зацікавилась мушлями, то і не думала, що аж так захопиться. Свої надбання пані Дарія береже, каже кожна з мушель особлива по-своєму. Але тримати їх лише для себе жінка не збирається, а кілька років тому вона вже дарувала одному з факультетів педуніверситету схожу колекцію, щоправда меншу.

Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка Богдан Буяк подякував за подарунок і додав, що це дуже хороша справа, коли люди на фанатизмі все життя збирають такі унікальні колекції і потім ці колекції віддаються в храм науки. У музеї ТНПУ такому подарунку зраділи. Розповідають, для того, аби зорганізувати його – самі збирали екземпляри. А тепер мають чим хвалитись, адже це вперше геологічний музей отримав дарунок такого масштабу.

“Сьогоднішній внесок –це серйозне поповнення колекції, який є незрівнянним і на рівні України, і Європи”, наголосив декан географічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка Індрій Кузишин. Колекцію мушель у педуніверситеті зможуть побачити усі охочі. Там же можна почути шум моря, адже кожна мушля має свій унікальний звук. Геологічний музей відкритий з понеділка по п’ятницю.

Христина Луцик, Віталій Куземко.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK