Файне місто

Унікальну історичну виставку, над якою працювали 5 років, презентували в Тернополі

5 років роботи над історичними документами, залучено близько п’яти тисяч науковців та результат готовий. Сьогодні у Тернополі презентували виставку “Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку”. Експозиція налічує 141 експонат – це візуальні матеріали про історію України, видатних діячів української державності, славні сторінки українських перемог. Передає Т1 Новини.

“839 року в Парижі знайдені оригінали документів, які підтверджують українську державність. Це робота, яка підтверджена Академією наук, що це факти. Це говорить про глибину цінностей та історії, і 1180 років української державності”, – каже перший віце-міністр України міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Захід організували представники музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, за сприяння обласної державної адміністрації та Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса. Зробили це символічно, у День Героїв.

“Скажу вам відверто, дуже скромно, що тут серед нас дуже мало молоді, адже наша історія- це має бути призначено для молоді. Виставка, я вважаю, надзвичайно цікава. Кожна молода людина з інтересом дивиться її”, – каже Антон Грицишин, керівник ГО “Тернопільська обласна організація “Меморіал” ім. В. Стуса”.

Експонати виставки залишаються і надалі у Тернополі. Влада краю та міста планують аби таке надбання побачило якомога більше людей. Тому експозицію представлять не лише у Тернополі, а і в обласних центрах.

Додамо, сьогодні у Тернополі представлено лише близько 60 експонатів, оскільки саме таку кількість вмістив український дім “Перемога”. А у неділю тернополяни та гості міста матимуть змогу побачити усі експонати.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK