Файне місто

Унікальні стародавні шопки покажуть у Тернополі

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до Водохреща готують дещо особливе. В неділю тут розпочнуться «Йорданські гостини». Для містян та гостей міста проведуть майстер-класи, а також покажуть експозицію стародавніх шопок.  

ТЕМА: НАЙДАВНІШУ ШОПКУ ПОКАЖУТЬ ТЕРНОПОЛЯНАМ У НЕДІЛЮ

Екскурсії, майстер-класи і вертепи. У Тернопільському краєзнавчому музеї готуються до святкування Водохреща. Зараз тривають останні приготування, адже в неділю тут очікують сотні тернополян і гостей міста.

НАТАЛІЯ УКРАЇНЕЦЬ, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКОЇ РОБОТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Ми будемо проводити тематичні експозиції людям. Для відвідувачів влаштуємо різдвяні експрес-виставки. Запросили ми й майстринь, які будуть проводити майстер-класи».

Усіх охочих майстрині навчать виготовляти ялинкові прикраси та ляльки-мотанки. Присутніх також розважатимуть вертепи. Однак, родзинка дійства – експозиція стародавніх різдвяних шопок. Найстарішій майже 200 років.

ОЛЕГ ГАВРИЛЮК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ СТАРОДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Виготовлена вона в стилі класицизму з елементами бароко. Прикрашена колонами з капітелями. На першому поверсі обов’язково зображення Діви Марії, Йосифа і Ісуса. На другому – Ірод з волхвами».

У фойє розгорнуть другу різдвяну експозицію. Тут працівники музею виставили на огляд незвичну шопку.

ОЛЕГ ГАВРИЛЮК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ СТАРОДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Столяр Банах 1906 рік. Вона виготовлена не в стилі сільської хати, а у вигляді храму три купольного».

У музеї кажуть, для виставки зібрали оригінальні експонати. Відомо, що виготовити шопку в давнину було  дорогим задоволенням.

ОЛЕГ ГАВРИЛЮК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ СТАРОДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: «Достеменно ми знаємо, що священик замовив зробити шопку за 12, 7 форентів. Це дуже великі гроші. До прикладу, сім’я з 4 осіб може прожити цілий місяць».

Побачити шопки зможуть тернополяни у неділю, 20 січня. Тут о 14 годині розпочинаються «Йорданські гостини».

Оксана Смільська, Віталій Куземко

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK