Файне місто

Улюблене місце зустрічей тернополян “змінить обличчя”

У Тернополі до дня міста побудують нову альтанку біля озера.
https://m.youtube.com/watch?v=gSdSvDr9WfY&t=12s
Схожу архітектурну пам’ятку на цьому місці відкрили ще в 70 роках, але через зсув ґрунту з’явилася загроза обвалу альтанки. Саме тому вже за місяць неподалік цього ж місця збудують нову. Більше дивіться у сюжеті Т1 Новини.
Реставрації альтанки біля озера –бути! Збудували пам’ятку архітектури більше 40 років тому. За цей період з’явилися явні руйнування . Вицвілий фасад та понищені стіни є не найголовнішими проблемами, адже через зсув грунту з’явилася загроза обвалу самої альтанки.
– За останні роки почався зсув Ґрунту і самої альтанки також, тому керівництвом міської ради прийнято рішення про проведення капітального ремонту даної споруди, – каже директор об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя Микола Лесів.
В планах розробників проекту повністю демонтувати стару альтанку. Нову ж планують будувати на безпечній відстані від обриву – 2 метри. Для уникнення загрози зсуву нової будівлі основу альтанки додатково укріплять.
– Розробником проекту передбачено демонтаж, влаштування армованої основи, буро-набивні сваї для того, аби уникнути в подальшому зсуву. Тут буде аналогічна споруда, але з іншого свіжого каменю, – додає Микола Лесів.
Загалом на реставрацію пам’ятки з міського бюджету виділили більше мільйону гривень. Нова альтанка буде точною копією старої.
Головний інженер проекту розповідає, такий дизайн є впізнаваним та вписується в архітектурний ансамбль міста.
– Розташування даної альтанки зміститься до переду скверу. Це буде десь на 2 метри і підсилений фундамент забезпечить стійкість даної споруди, – каже головний інженер проекту Володимир Качур.
На демонтаж та побудову нової альтанки піде більше місяця. У міській владі кажуть, нову альтанку планують відкрити на день міста. До слова, ця споруда вже стала однією з візитівок міста, саме тому її дизайн залишать незмінним.
Христина Луцик, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.


Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK