Тернопіль

У замку на Тернопільщині відкрили унікальну “золоту” залу

Відновили історію. У Збаразькому замку після реставрації відкрили дві нових кімнати. Роботи над об’єктами тривали два роки. Архітектори кажуть, залу змінних виставок і золоту залу прийомів вдалося відновити практично до їх першочергового вигляду. Передає канал Тернопіль1.

Два роки реставрації та три мільйони гривень з держбюджету пішло на відновлення двох нових кімнат у Збаразькому замку. Архітектори кажуть, саме так ці зали виглядали у 17 столітті.

Архітектор Юрій Вербовецький зазначає, під час реконструкції золотої зали прийомів змінили абсолютно все. На підтвердження своїх слів показує, як раніше виглядала кімната і проект, який вдалось відтворити з абсолютною точністю.

В змінній залі виставок наразі перебуває експозиція заслуженого художника України Миколи Шевчука. Митець каже, загалом в замку буде 20 картин.

“Там представлені роботи різного періоду і називається вже кілька років поспіль весь персональний екскурс робіт по всій Україні називається одинаково: “У нашім раї на землі…”, каже заслужений художник України Микола Шевчук.

Як наголосив голова ОДА Степан Барна, реставрація замків на Тернопільщині відбувається впродовж року. Наразі до відкриття готують і Бучацьку ратушу, реконструкція якої триває вже безліч років. На її відновлення спрямовано майже 12 млн. грн.

На Тернопільщині є 34 замки. Це третина усіх замків України.

Сергій Балуцький, Оксана ЗадорожнаLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK