Тернопіль

“У вас рак”: тернополянки, які побороли онкологію, поділилися своїми переживаннями

Зустрілись, аби поділитись своїми історіями одужання та підтримати тих, хто лікується. Під час круглого столу “Разом проти раку”, у нашому місті говорили про онкозахворювання.

Пані Оксана прийшла сюди невипадково. Жінка двічі чула від лікарів фразу: “У вас рак”. Завдяки сильній вірі у власне одужання та підтримці небайдужих їй вдалось здолати цю недугу. Сьогодні вона щаслива, адже знає чого хоче від життя, тому вирішили взяти участь у зустрічі та на власному прикладі показати жінкам, що онкологія це не вирок, а лише життєве випробування.

– Я не розуміла, я кудись рухалась ,а мені не комфортно. Поки я не зрозуміла цілі свого життя. Гору з плеч скинула минулого тижня. Я щаслива, хочу щоб інші, що це не приговор, це очередний етап життя, який дає нам зрозуміти що ми рухаємось у неправильному напрямку, – каже учасниця ГО “Амазонки Тернопілля” Оксана Мацишин.

Медики наголошують – рак молочної залози посідає перше місце серед онкозахворювань у жінок. Тому важливо регулярно відвідувати лікарів та дбати про своє здоров’я.

– Ми зібралися сьогодні для того щоб сказати: приходьте, оглядайтеся, не бійтеся лікуватися. Тому що хвороба яка діагностована вчасно вона виліковується, – каже лікар онко-хірург, мамолог Тернопільського онкологічного клінічного диспансеру Наталя Савочкіна.

Жовтень – це місяць боротьби проти раку молочної залози. Тому психолог Марина Орап організувала круглий стіл для медиків, фітнес-тренерів та представників місцевої влади, аби разом черговий раз поговорити про це. Жінка, як ніхто інший, знає, що це за хвороба та наскільки під час лікування важлива підтримка небайдужих. Після того, як поборола рак організувала громадську організацію “Амазонки Тернопілля”. Із членкинями регулярно відвідують хворих жінок та морально підтримують.

– Ознайомити жінок із тими аспектами, які будуть необхідні після одужання. Які у них є соціальні гарантії, права, обов’язки. Де можна отримати протези, яким чином це відбувається, як пройти реабілітацію, чого дотримуватись, – розповідає психолог, професор кафедри психології ТНПУ ім. В. Гнатюка, голова ГО “Амазонки Тернопілля” Марина Орап.

Підтримали ініціативу Марини Орап учасниці громадської організації “Персоналіті”. Жінки кажуть – такі заходи необхідні для громадськості, адже порушують важливу проблему та допомагають жінкам прийняти цей діагноз. Захоплюються її мужністю та вірою у краще.

– Пані Марина є героєм соціального проекту, її історія вражаюча, я переконана що це дасть силу іншим людям, – переконана співзасновниця ГО “Персоналіті” Наталія Заставицька.

Круглий стіл “Разом проти раку” це не останній захід цього місяця. Марина Орап разом із учасницями “Амазонки Тернопілля” планують організувати для хворих жінок майстер клас із зав’язування хустинки та візажу, опісля – фотосесію.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK