Тернопіль

У Тернополі завершується реконструкція сходів біля фонтану “Каскад”

До Дня міста у Тернополі планують завершити реконструкцію сходів біля фонтану “Каскад”. Підрядники кажуть, старі плити тут були встановлені без належного бетонування та будматеріалів. І були небезпечними для пішоходів.

– Ще за Радянського союзу тут ставили бетонні плити, була заливка. вона вже зруйнована була, тому ми дещо міняли, перезаливали, армували, тобто робили капітальний ремонт. Надіюсь, що довго буде служити, – каже підрядник Андрій Божко.

Нові сходи виготовили з теребовлянського піщаника. Камінь міцний і надійний, кажуть будівельники. А взимку, розповідає Андрій Божко, тут не буде слизько.

– Використовуємо тут камінь піщаник, з нашого теребовлянського кар’єру. Камінь іде жовтий, червоний, вишневий. Зробили кольорову гамму для краси. Взимку на нього не буде слизько, це практично для людей. тут люди ходять похилого віку, – додає підрядник Андрій Божко.

Після реконструкції сходи підсвітять. Також тут вперше зробили поручні з нержавіючого металу.

– Зроблені поручні декількох рівнів. Тобто і дитина може взятися і людина, яка вища. Вони є двосторонні. Тобто і на підйом і на спуск. Ще були дискусії про пандус. але при такому ухилі пандус зробити неможливо, – каже заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ТМР Владислав Стемковський.

Окрім сходів тут оновили ліхтарі. Владислав Стемковський каже, їх реставрували і тепер вони мають такий же вигляд, як і були колись.

– Зараз ми бачимо відновлення будівництва колон, які один в один такі ж як були колись. Декілька років тому вони вже теж не підлягали ремонту. їх демонтували і відреставрували, – додає Владислав Стемковський.

За хорошої погоди капітальний ремонт сходів завершать до святкування Дня міста.

Сергій Балуцький, Оксана Задорожна, Віталій Куземко, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK