Файне місто

У Тернополі скаліченим безпритульним собакам роблять пластичні операції

Собаки, які борються за життя. Одному вдалося пережити пластичну операцію, інший їсть без язика. Допомогли тваринам вижити – небайдужі люди. Більше у сюжеті Т1 Новини.

Шарік пережив 4 операції. Серед них пластика морди. До того як потрапити у цю дружню смію, собака був безпритульним, жив на заправці, їв те, що давали небайдужі. Та взимку Шаріка покусали дворові собаки. Вони порвали йому шию, відірвали шкіру з однієї сторони щелепи, зламали лапку.

Саме ця жінка, пані Оксана, стала рятівницею для пса.

– Я його знайшла вже такого ніякого. І так це все нас поєднало. Це мій перший досвід з таким собакою, – каже Оксана Скаланчій, яка допомагає безпритульним тваринам.

Травмованого собаку вона лікувала у Тернополі, пізніше повезла в Київ на операцію. Вже в домі Оксани Шарік знайшов собі товариша із не менш трагічною історією.

Бронза також знайда. Оксана допомогла їй, бо у собачки сухожилля з м’яса обмоталось навколо язика, він набряк. Тваринка навіть лежала в лікарні на денному стаціонарі.

Згодом Оксана, маючи вже кілька хворих тваринок вдома, познайомилась з дівчатами, які теж доглядають котів та собак. Знайомимось з пані Наталею.

Вона розповідає про випадок, коли їй довелося рятувати сліпе цуценя від смерті. Зараз Живчик – активний собака і вчиться повноцінно жити без зору. Він вдячний своїй рятівниці так само, як інші собаки, яких вона прихистила.

Тернополянка, хоч сама має проблеми зі слухом і живе в однокімнатній квартирі, опікується безпритульними чотирилапими. Жінки зазначають, що проблемою є відсутність притулку в Тернополі, де б ці собаки могли проходити адаптацію і вже звідти їх брали в сім’ї. Та активістки кажуть, до своїх домашніх улюбленців прив’язалися, тож віддавати їх не планують. Але водночас заохочують людей не проходити повз безпритульних.

У Наталії є зоомагазин. Тут перетримують тварин. Можна прийти сюди і безкоштовно взяти собаку чи кота. Дівчата забезпечують кормом на перший час і контролюють їхню адаптацію на новому місці.

Лідія Цюпера, Оксана Задорожна Павло Верхолюк, Т1 Новини.



Loading...







Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK