Тернопіль

У Тернополі розповіли про проект реабілітації бійців

DSC08224Учасники проекту Wounded Warrior Ukraine займаються духовно-психологічною реабілітацією людей із зони АТО. Проводяться тренінги у Києві. Інструктори проекту – військові, які теж стикнулися із посттравматичним синдромом.

Подібний тренінг був проведений у Данії два роки тому, за результатами було створене середовище для ветеранів, а потім вони мали можливість працювати з іншими ветеранами, які до них зверталися за допомогою. Заснований проект Романом Торговіцьким та діє уже пів року:

«Роман знайшов психотерапевта з Данії, людину з багаторічним досвідом перебування в гарячих точках.  На основі його досвіду та концепції Бодинаміки була розроблена програма психологічної реабілітації ветеранів війни на основі принципу «рівний рівному». Він широко використовується для людей, які пережили складні життєві ситуації», – розповідає учасник проекту, психіатр та психотерапевт Олег Гуковський.

Говорить, що ідея проекту в тому, що військові є найкращими фахівцями, адже самі пройшли через це.

Учасники ознайомлюються з особливостями психіки і механізмом виникнення емоцій та посттравматичного синдрому. А потім  навчають методикам подолання травм.

Пройшов проект учасник АТО Володимир Малишевський. Розповідає, що досвід, здобутий у проекті, дає можливість допомогти іншим бійцям:

«Я зрозумів, якщо замикатися, не проходити потрібний курс реабілітації, можна в подальшому мати проблеми із соціумом. Я отримав знання і досвід, який дозволить мені в майбутньому допомагати таким самим бійцям, які пройшли війну і мають посттравматичний синдром».

Катерина Мельник  військовий офіцер, психолог і волонтер теж учасник проекту: «Курси дали для мене великий плюс. Я розібралася в собі, своїми травмами та навчилася працювати з бійцями. Більшість учасників проекту саме бійці».

Для участі у проекті потрібно зареєструватися на сайті: http://woundedwarriorukraine.org/.

DSC08223

Юля ШвецьLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK