Тернопіль

У Тернополі презентували книгу про біль, жах та відчай війни

Весь біль, жах та відчай війни з перших вуст. Відверту книгу-розповідь написану бійцями та волонтерами зі сходу презентували у педагогічному університеті. Майже 20 незнайомих авторів в одне видання об’єднала війна. Про це у сюжеті Тернопіль1.

У стінах педагогічного університету вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Студенти згадували хронологію трагічних подій та в пам’ять про героїв продекламували вже легендарні вірші.

В рамках заходу відбулася презентація книги “Слово про війну”. Четверо співавторів збірки ділилися зі студентами історіями написання своїх текстів. Стівен Робертс сам був учасником бойових дій. Каже, що коли в Україні почалася війна він просто не міг залишитися осторонь. Розповідає, написав про людей, події та місця, які справили на нього найбільше враження. “Не кожен з тих, хто прийшов з війни може про це розповідати, але є люди, які розповідають. І саме на сторінках цієї книги слова про війну. Люди розповіли про те, що вони бачили, відчули і що таке війна”, каже один з авторів книжки Стівен Робертс.

За останні декілька років в Україні та за її межами було видано багато текстів про події на Майдані та Сході. Пишуть про них і очевидці подій, і з переказів. Тернопільський письменник, доцент кафедри журналістики ТНПУ Олександр Вільчинський з власного досвіду знає – аби написати дійсно хороший текст про війну потрібно “побачити її в обличчя”. Минулого року він сам був на сході під Авдіївкою.
“Бойовий досвід нічим не замінити. Якщо ти там побував, відчув, помацав, подихав і побув під обстрілом, то потім знаходяться зовсім інші слова”, каже Олександр Вільчинський.

Нагадаємо, до книги увійшли тексти 17 авторів з різних куточків України. Деякі з них є учасниками, волонтерами та ветеранами війни на сході.

Христина Луцик, Тарас ТроянLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK