Тернопіль

У Тернополі представили грандіозний проект реконструкції Старого парку

Тернополянам презентували проект реконструкції Старого Парку. Своє бачення щодо того, як потрібно оновити цю територію презентували архітектори з команди Urban.Te.

В проекті передбачено облаштування дитячого майданчика з інклюзивними елементами, підхідних алей вздовж вулиці Генерала Шухевича, головної площі з пам’ятним знаком.

Крім самого парку включили в концепцію створення тротуару з велосипедною доріжкою та відпочинкової зони біля церкви. Повідомляє Т1 Новини. У Тернополі презентували можливий проект реконструкції Старого Парку.

Як зазначив один із розробників Ярослав Брінь, ця зона є місцем громадського простору та відпочинку і паралельно це місце пам’яті, тому було важливо поєднати ці складові. Також було проаналізовано досвід розміщення подібних комплексів у різних країнах світу. Основне завдання оновлення Старого Парку – позбавитися радянського ідеологічного стилю. Проект реконструкції відбуватиметься в три етапи.

“Вхідна зона, яку ми наповнюємо місцями відпочинку для дорослого населення, дітей. Друга черга – реконструкція самої алеї, і третя – пагорб слави. Як таких суттєвих змін у парку не відбувається. А надалі йде обговорення”, розповідає співавтор проекту реконструкції Старого парку Ярослав Брінь.

Що ж буде на місці пагорбу слави, де раніше горів вічний вогонь – поки невідомо. Важливою умовою реконструкції є те, що це місце є пам’яткою садово-паркового мистецтва, тому про кардинальні зміни не йдеться.

На головній алеї пропонують розмістити декоративні водойми та фонтани, є ідея облаштувати “Пантеон слави” у вигляді фігур воїнів з різних періодів історії України та “Музей слави”.

“Ми вирішили, що в сучасному стані варто цей момент зберегти і примножити, вшанувавши пам’ять героїв української нації, які боролись за незалежність країни. Таку мету ми переслідуємо”, каже заступник директора КП “Об’єднання Парків” Тарас Дячун.

На даний момент розроблена проектно-кошторисна документація на першу чергу робіт. Проте, коли розпочнеться реконструкція – наразі сказати важко. Зазначимо, що Старий парк – це найстаріший парк міста, засаджений наприкінці XIX століття.

Тут у 1901 році тут організували літній театр, де відбувалися вистави. Під час Другої світової війни старий парк було зруйновано. А вже з квітня 1944 року саме він став місцем поховання воїнів, полеглих у боях з німецько-нацистськими загарбниками.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 Новини.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK